Kripto HaberleriBorsaCoinbase Eski Yöneticisi, "Insider Trading" Suçlamasıyla Tutuklandı!

Coinbase Eski Yöneticisi, “Insider Trading” Suçlamasıyla Tutuklandı!

Takip et

Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Savcılığından yapılan açıklamaya göre, Coinbase’de eski bir ürün müdürü olan Ishan Wahi, Perşembe günü içeriden öğrenenlerin ticareti (insider trading) yöntemiyle bağlantılı olarak dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklandı.

Coinbase İçerisinden Bilgi Sızdıran Eski Çalışanlar Tutuklandı

Açıklamada, kripto para borsasının varlık listeleme ekibinde çalışan Wahi’nin, her ikisi de aynı suçlamalarla karşı karşıya olan kardeşi Nikhil Wahi ve arkadaşı Sameer Ramani’ye Coinbase’de listelenmesi planlanan yeni coin’ler hakkında defalarca tüyo verdiği belirtildi.

Güvenlik güçleri, ikilinin 25 farklı kripto varlığından ve en az 14 ayrı Coinbase halka açık listelemesinden yasadışı işlemlerde en az 1.5 milyon dolar kar elde ettiğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’nın basın açıklamasına göre, sanıklar en az 25 farklı kripto para birimi satın almak ve potansiyel olarak 1,5 milyon dolara kadar para kazanmak için başka kişilerin adlarına anonim Ethereum cüzdanları ve borsa hesapları kullandılar (SEC açıklaması bu rakamı 1.1 milyon dolar olarak belirledi).

İlgili Haber
Coinbase'e Karşı Büyük Suçlama: İçeriden Bilgi mi Sızdırılıyor?

ABD’li Savcılık Konuyla İlgili Açıklama Yaptı

Savcılıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bugün kripto para piyasalarıyla ilgili ilk içeriden öğrenenlerin ticareti davasını duyuruyorum. Bu suçlamalarla verdiğimiz mesaj açıktır: ister blok zincirinde ister Wall Street’te gerçekleşsin, dolandırıcılık dolandırıcılıktır. New York Güney Bölgesi, dolandırıcıları nerede bulursak bulalım adalete teslim etme konusunda acımasız olmaya devam edecektir.”

İki kardeş de Seattle’da tutuklandı, ancak Ramani hala yakalanamadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları