Borsa

Coinbase’e Karşı Büyük Suçlama: İçeriden Bilgi mi Sızdırılıyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, içeriden bilgi sızdırılması iddiası ile karşı karşıya kaldı!

Hem ticari hacme hem de kullanıcı tabanına göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, büyük bir eleştiri zinciri ile karşı karşıya kaldı.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! Coinbase Listelemeyi Değerlendirdiği 50 Altcoini Açıkladı! İşte Tam Liste

Coinbase’e Sert Eleştiri!

Geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve bu çeyrekte yayınlayabileceği kripto para birimlerine yer verdiği liste, kesinlikle Coinbase’in çok tepki çekmesine yol açmıştı. İlk başlarda listede yer alan kripto paraların, Coinbase standardına uymadığı vurgulanırken şimdilerde ise borsanın içeriden bilgi sızdırmış olduğu iddiaları ortaya çıktı.

Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden Cobie, Coinbase tarafından yayınlanan listede bulunan altcoinlerin, bir Ethereum cüzdanı tarafından ilginç bir zamanda alındığını ortaya koydu. Bu anonim Ethereum cüzdanı, tam da Coinbase’in listesi yayınlanmadan 24 saat önce yüklü miktarda altcoin alımı yapıyor ve listedeki her altcoiden alıyor.

Söz konusu kişinin kim olduğu bilinmese de liste yayınlanmadan 24 saat önce böyle bir alım yapılmış olması kesinlikle Coinbase kripto para borsasını şüphe altında bırakıyor. Coinbase daha önceki aylarda da böyle bir durum ile karşı karşıya kalmıştı.

Şubat ayında yapılan UPI ve AVT listelemeleri öncesi yeni oluşturulan bir cüzdanın milyonlarca dolarlık alım yaptığı görüldü. Coinbase listelenmesi ile ise söz konusu cüzdan milyonlarına milyonlar kattı. Bunun direkt Coinbase’in içeriden yaptığı bir şey mi yoksa kötü amaçlı kişilerin içeriye sızması mı olduğu ise bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu