Altcoin

Coinbase Etkisi, Bu İki Kripto Para Birimine Rekor Getirdi

Coinbase Etkisi ile Skale ve Polygon fiyatları rekor kırdı.

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, listeleme ile yarattığı etki ile de biliniyor. Kripto para sektöründe Coinbase Etkisi olarak bilinen bu olay kısa süre önce de etkisini gösterdi. Ethereum odaklı ölçeklenebilirlik çözümlerine odaklanan iki proje Skale ve Polygon’un (MATIC) listelenmesi, iki kripto paraya da eşi benzeri olmayan bir ralli fırsatı verdi.

SKL ve MATIC Rekor Kırarken Sushi Yerinde Saydı

Coinbase’in sahip olduğu 40 milyondan fazla onaylı kullanıcı, aslında bu rallinin arkasındaki temel sebep olabilir. Tradingview  üzerinden de bakıldığında hem SKL hem de MATIC fiyatlarında tüm zamanların rekorunun kırıldığı net bir şekilde görülüyor. Listelenen üçüncü kripto para birimi SUSHI için ise ciddi hiçbir hareketlilik yaşanmaması yatırımcıları şaşırttı.

SKL fiyatı listelenmeden bu yana %200 artış elde ederken MATIC buna %88 ile eşlik etti. SUSHI ise bu listelenme haberi ile sadece %7 yükselebildi.

Kripto para sektörüne 2020 yılında giriş yapan SKALE, Ethereum ağına ölçeklenebilirlik sunmayı hedefleyen elastik bir ağ olarak görülmekte.

Solidity akıllı kontratlarının kullanıldığı SKALE ağında işlem yapma ücreti oldukça düşük olurken hızı ise oldukça yüksek. Özellikle oyun ve içerik yayınlama hizmetlerine odaklanan SKALE, Ethereum ağındaki tıkanıklıktan da kendi teknolojisi ile sıyrılmayı planlıyor.

Rekor kıran bir diğer proje Polygon ise aslında eski adıyla MATIC olarak biliniyor. Altcoin rallisinden de faydalanan MATIC, listelenme ile ise tam olarak rekora imza attı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu