Kripto HaberleriAltcoinCoinbase Haberinin Ardından Bu Altcoinin Fiyatı "Yanlışlıkla Yükseldi": 6x Yaptı!

Coinbase Haberinin Ardından Bu Altcoinin Fiyatı “Yanlışlıkla Yükseldi”: 6x Yaptı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Base Protocol (BASE) altcoini bugün hızla yükselerek, 1 doların altında aylarca süren fiyat durgunluğunun ardından Türkiye saati ile saat 19:30 civarında yaklaşık 7.50 dolara ulaştı.

Bu yükseliş bir yanlış anlaşılmadan kaynaklanmış olabilir.

Bugün erken saatlerde borsa devi Coinbase, Optimism’in OP Stack’i kullanılarak inşa edilen bir Layer 2 blok zinciri ağı olan Base’in piyasaya sürüldüğünü duyurmuştu.

Ağın lansmanında “bir ağ tokenı çıkarma planımız yok” denmesine rağmen, spekülatörler Coinbase ile doğrudan bağlantısı olmayan bir token olan BASE’i satın almaya başladı. Bununla birlikte Optimism (OP) token fiyatında da haberin ardından hareketlilik yaşanmıştı.

Birkaç saat içinde BASE’in fiyatı, ilerleyen saatlerde düşmesine rağmen yaklaşık altı kat arttı. 7 doların üstüne çıkan coinin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 4 dolar civarından işlem görüyor.

Yükselişi ilk dakikalarda Twitter hesabımızdan duyurmuştuk:

Coinbase’in BASE isimli katman 2 çözümünü duyurmasının ardından alakasız bir altcoin olan BASE fiyatında yaşanan büyük yükselişi gösteren 24 saatlik grafik.

Yükselişiyle birlikte yalnızca 2 milyon dolar piyasa değerine sahip oldukça küçük bir altcoin olan BASE, önceki boğa döngüsünde yine 7 doların üstünü görmüştü.

İlgili Haber
İki Dev Kripto Para Şirketi Bu Altcoinden Biriktirmeye Başladı: Binance'ten Yüklü Alım Yaptılar!

BASE normal şartlarda bir stablecoin görevi görecek şekilde tasarlanan bir kripto paraydı. Base Protocol (BASE), fiyatı tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerine 1:1 trilyon oranında sabitlenmiş bir token. Geliştiricilerin kendi açıklamasına göre BASE, yatırımcıların tek bir token ile tüm kripto endüstrisi üzerinde spekülasyon yapmasına olanak tanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları