Haberler

Coinbase, Kripto Para Havale Hizmeti İçin Düğmeye Bastı

Coinbase kripto para borsası ABD'deki regülasyon artışı sonrasında Meksika için düğmeye bastı.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, ABD’de yapamadığını komşuda yapmak için harekete geçti. Coinbase, Meksika içerinde kripto para tabanlı havale hizmetine geçiş yaptı. Borsa, MoneyGram ve Wise gibi milyarlarca dolarlık şirketlere rakip olmaya hazırlanıyor.

İlgili Haber
Coinbase ve Paypal'dan Yeni Ortaklık! "Bitcoin'e (BTC) Kolay ve Güvenli Erişim"

Coinbase Tabanlı Havale İşlemi Geliyor

Salı akşamı yayınlanan gönderide direkt olarak Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un önemli bir açıklaması bulunuyor.

Armstrong, anlık olarak kripto para tabanlı havale gönderiminin önemine değindikten sonra bunun şu an test aşamasında olduğunu ifade etti.

Coinbase’in havale işlemini tercih eden kullanıcılar direkt olarak Coinbase app üzerinden bunu gerçekleştirebilecek. Coinbase, isteyenlerin kendi altyapıları üzerinden nakit para da gönderebileceğini ve bunun çeşitli mağaza ile noktalardan çekilebileceğini vurguladı.

Coinbase

Kullanıcılar uygulamadan kripto para gönderimini seçtiklerinde ise isterlerse cüzdanlarındaki varlıklarını isterlerse de bunu başka kripto paraya çevirerek gönderebilecek. Coinbase, buna USDC gibi stablecoinlerin de dahil olduğunu aktardı. Özellikle USDC transferi yerel para birimi devamlı değer kaybeden ülkeler için popüler bir tercih olacaktır.

Hizmet ise 31 Mart 2022 tarihinden itibaren herkesin kullanımına açılacak. Borsa, bunun geleneksel sınır ötesi ödemelere göre %25 ila %30 arasında daha ucuz bir ürün olarak görüyor. Coinbase, havale sektörüne giriş yaparak aslında kripto paraların gerçek kullanım alanlarından birisini pazara aktif olarak sokmuş oldu. Devamında ise geleneksel şirketlerden tepki gelmesi beklenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu