Ana SayfaAltcoinCoinbase, Platformundaki 9 Altcoini Menkul Kıymet İlan Eden SEC'e Cevap Verdi!

Coinbase, Platformundaki 9 Altcoini Menkul Kıymet İlan Eden SEC’e Cevap Verdi!

Takip et

Coinbase, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na ABD’deki kripto para ve altcoin düzenlemesinin mevcut durumunu eleştiren bir dilekçe sundu.

Ünlü kripto borsasının Baş Politika Sorumlusu Faryar Shirzad, Perşembe günü bir blog yazısında dilekçenin arkasındaki nedenleri açıkladı ve etkili bir düzenleme olmadan ABD’nin dijital varlık inovasyonunda geride kalacağını söyledi.

Coinbase Temsilcisi, SEC’in Kripto Paralara Uyguladığı Kuralları Eleştirdi

Shirzad, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları belirtti:

“Kripto menkul kıymetleri söz konusu olduğunda, bu pazarın olgunlaşmasını engelleyen önemli, temel bir engel var. Bu engel, menkul kıymet kurallarının dijital olarak özgün varlıklar için doğru çalışmamasıdır.

Menkul kıymet olan kripto varlıkların, güvenli ve verimli uygulamalara rehberlik edecek güncellenmiş bir kılavuza ihtiyacı var.

Menkul kıymet olmayan kripto varlıklar, bu kuralların dışında olmanın kesinliğine ihtiyaç duyuyor. Bu söylediklerimizin dışındaki her şey, ilk başta inovasyona ve sonuç olarak da tüketicilere zarar verir.”

Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal dilekçesinde, hangi dijital varlıkların menkul kıymet teşkil ettiği konusunda netlik olmaması, çelişkili veya gereksiz zorunluluklar da dahil olmak üzere, kripto para birimlerinin düzenlenmesiyle ilgili temel zorlukları özetledi.

İlgili Haber
Coinbase Eski Yöneticisi, Insider Trading

Grewal ayrıca, bir düzenleyici çerçeve oluştururken SEC’in dikkate alması gereken sorunlar arasında sınıflama, arz, alım satım ve saklama gibi konuları vurguladı.

SEC’in kendisi de kripto paralar konusundaki düzenleme eksikliğinden duyduğu endişeyi dile getirmişti. Bu haftanın başlarında, komisyonun icra direktörü Gurbir Grewal, Kongre’ye SEC’in Kripto Varlıkları ve Siber Birimi’ni genişletme arzusunu iletti.

Aynı gün Gensler, iflasla karşı karşıya kalan son şirketlerin uyum eksikliğiyle ilgili endişelerini gündeme getirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Çok pardon özür dilerim bundan önceki haberinizde bu 9 coin ismi mevcutmuş

Anonim

Bu 9 altcoine ne olduğunu da isimlerini de öğrenebilseydik

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları