Haberler

Coinbase ve Ripple (XRP) ABD’de Kulis Faaliyetleri Yürütüyor! 920.000 Dolar Harcadılar!

Kripto para sektörü lobicilik faaliyetlerini artırıyor.

2020 yılında Bitcoin’de yaşanan ralli tüm gözleri kripto paralara çevirdi. ABD’de Bitcoin ve kripto paralar konusunda ön plana çıkan şirketler ise Coinbase ve Ripple oldu. Bildiğiniz üzere Coinbase ABD’nin en büyük Bitcoin ve kripto para borsası.

Kurumsal şirketlere de kripto para alım satımında aracılık eden borsa, ABD’li düzenleyicilerle arasını her zaman iyi tutma eğiliminde. ABD’de gelen veya gelmesi muhtemel yasal düzenlemelere en hızlı ayak uyduran borsa her zaman Coinbase oldu. Coinbase’in ABD’li düzenleyicilerle arasını iyi tutma eğilimi sadece bununla sınırlı kalmıyor.

Halka açık lobi kayıtlarına göre, Coinbase 2020 yılında kripto para birimi politikalarında ABD hükümetine lobi faaliyeti yapmak için 230.000 dolar harcadı. ABD’de hükümet politikalarını etkilemek için lobi faaliyeti yapmak yasal. Lobicilik faaliyetlerini izleyen Opensecrets.org’un verilerine göre, Coinbase’in lobi faaliyetleri hem Temsilciler Meclisi’ni hem de Senato’yu kapsıyor.

ABD’de lobicilik faaliyeti yürüten diğer bir şirket ise Ripple. Ripple’ın 2020 yılı içerisinde lobicilik faaliyetleri için 690.000 dolar harcadığı ancak buna rağmen SEC ile karşı karşıya gelmekten kurtulamadığı anlaşılıyor.

Lobicilik: Hükümetler tarafından verilen kararları etkileme çalışmasıdır. Bu çalışmalar kanun koyucuları ve memurları etkilemeye yönelik her türlü faaliyeti kapsar. Faaliyetler organize gruplar tarafından ya da kanun koyucular ve memurlar arasındaki gruplar tarafından yürütülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu