HaberlerKripto Para

Coinbase’den Ayrılan İsmin Borsası, Coinbase’in Hacmini Geçti!

dYdX, Coinbase'in hacmini geçti!

Geçtiğimiz günlerde airdrop yapan ve birçok kullanıcıya on binlerce dolar dağıtan merkeziyetsiz vadeli işlem borsası dYdX kesinlikle rekor bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Antonio Juliano tarafından geliştirilen merkeziyetsiz kripto para borsasının ticari hacmi ilk defa Coinbase’in ticari hacmini geçti ve bunu geliştirici de gururla paylaştı.

Coinbase’in Çalışanı, Coinbase’i Geçti

Antonio, bundan 5 yıl önce Coinbase kripto para borsasından ayrıldığını ve dYdX’i kurduğunu vurguladıktan sonra dün ise ilk defa Coinbase’in hacmini geçtiklerini raporladı.

CoinGecko verilerine göre merkeziyetsiz borsa son 24 saat içerisinde 4,3 milyar dolarlık hacim elde ederken Coinbase 3,7 milyar dolarda kaldı.

Peki neden merkeziyetsiz kripto para borsası bir anda böyle bir artış yaşadı?

Aslında bunu sebebi tahmin edilebileceği gibi Çin oldu. Çin yönetimi 24 Eylül tarihinde yaptığı son açıklamada bütün kripto para işlemlerini yasakladıklarını açıkladı ve bu yüzden merkezi borsalara para göndermek aslında bir hayli zorlaştı. Çinli yatırımcılar ise artık gizli bir şekilde merkeziyetsiz protokoller üzerinden işlem yapmaya başladı.

Colin Wu, konu hakkında yaptığı açıklamada merkeziyetsiz borsalara ve DeFi ürünlerine yönelik ilginin yasak sonrası arttığını vurgulamıştı.

Wu, özellikle MetaMask ve dYdX kullanıcılarının sayısında artış görüleceğini belirtti ve beklenen oldu. Wu’ya göre şu an bütün Çin topluluğu DeFi piyasalarını öğrenmeye çalışıyor ve bu sebeple DeFi büyümesi sürebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu