coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinCoinbase'den FTX Raporu: Borsanın Elinde Tuttuğu Coinlerin Olası Satışı Piyasayı Nasıl Etkileyebilir?

Coinbase’den FTX Raporu: Borsanın Elinde Tuttuğu Coinlerin Olası Satışı Piyasayı Nasıl Etkileyebilir?

Coinbase araştırma raporunda, iflas eden kripto borsası FTX tarafından tutulan tokenlerin olası satış sonuçları değerlendirildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coinbase araştırma raporunda, iflas eden kripto borsası FTX tarafından tutulan tokenlerin satılmasının önemli bir piyasa şokuna neden olma ihtimalinin düşük olduğunu ileri sürdü.

Coinbase, FTX’in Token Satışlarının Piyasayı Etkileyeceğini Düşünmüyor

Coinbase’e göre çeşitli faktörler bu satışların etkisini hafifletecek.

İlk olarak, token satışları hacim sınırlamalarına tabi olacak ve tasfiyeler ilk aşamada haftada 50 milyon dolarla sınırlandırılacak.

Bu sınırın ilerleyen haftalarda 100 milyon dolara çıkarılması planlanıyor. Özellikle, haftada maksimum 200 milyon dolara kadar herhangi bir kalıcı artış, FTX borçlularını temsil eden komitelerin onayını gerektirecek.

Yakın tarihli bir mahkeme dosyasına göre, FTX şu anda yaklaşık 1,16 milyar dolarlık Solana (SOL), 560 milyon dolarlık Bitcoin (BTC), 192 milyon dolarlık Ethereum (ETH) ve 1,49 milyar dolarlık çeşitli diğer tokenleri elinde tutuyor.

Mahkeme, borsaya bu varlıkları satma ve alacaklılara geri ödeme için kullanma yetkisi verdi.

İlgili Haber  Son Dakika: FTX, Kripto Para Varlıklarını Satmak İçin Mahkemeden İzin Aldı

Ayrıca, belirli “içeriden bağlantılı” tokenlerin satışı için sıkı kontroller uygulanmakta ve ilgili komitelere 10 gün önceden bildirimde bulunulması gerekmekte.

FTX’in Solana varlıklarının önemli bir kısmı, satış için planlanan diğer bazı tokenlerin yanı sıra, tokenin hak ediş programının bir parçası olarak 2025 yılına kadar kilitli kalacaktır.

Son olarak FTX, komite onayını bekleyen bir yatırım danışmanı aracılığıyla Bitcoin, Ethereum ve diğer token satışlarını hedge etme seçeneğine sahip olacak.

Bu birleşik faktörlerin FTX’in token tasfiye satışlarından kaynaklanabilecek olası piyasa düşüşlerini hafifletmesi bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları