AltcoinBitcoinBorsaHaberler

Coinbase’in Hamlesi Bitcoin’i Pumpladı! Peki Hangi Altcoinleri Alacaklar?

Coinbase'in 500 milyon dolarlık hamlesinin etkisi devam ediyor.

Dün gece geç saatlerde gelen Coinbase haberi piyasayı hareketlendirdi. Coinbase CEO’su dün gece yaptığı açıklamada “Mevcut varlıklarımıza ve bilançomuza 500 milyon değerinde kripto para eklemek için yönetim kurulu onayı aldık. Bundan sonra karlarımızın %10’u ile sürekli kripto para yatırımı yapacağız.” demiş ve ardından Bitcoin hızlıca 47.000$’a yükselmişti.

İlgili Haber
Coinbase'in 500 Milyon Dolarlık Hamlesi Bitcoin’i 47.000$’a Yükseltti!

Haberin yayılmasıyla ve ABD’li yatırımcıların güne merhaba demesiyle Bitcoin 49.000$ sınırına kadar yükseldi.

Coinbase’in açıklamasının ardından hangi kripto paralara yatırım yapılacağı sorusunun cevabı aranmaya başladı. Coinbase bir süre önce bu planının detaylarını paylaştı.

Bu detaylar arasında hangi kripto paraların alınacağına ilişkin bir kaç kritere da yer verildi.

Coinbase’in alımlara ilişkin açıklaması şu şekilde:

“Kripto varlık yatırım tahsisimiz, toplam saklanan kripto bakiyelerimiz tarafından yönlendirilecek – yani müşterilerimiz yatırım stratejimizi belirleyecek.

Yatırımlarımız, bir dolar maliyet ortalama stratejisi kullanılarak sürekli olarak dağıtılacaktır.

Biz uzun vadeli yatırımcılarız ve yalnızca bir varlığın platformumuzdan çıkarılması gibi belirli koşullar altında elden çıkaracağız.

Müşterilerimizle herhangi bir çıkar çatışmasını önlemek için tüm işlemler tezgah üstü masamız aracılığıyla veya borsamızın dışında gerçekleştirilecektir.”

Coinbase’in açıklamasına göre borsanın cüzdanlarında en çok hangi kripto para bulunuyorsa onlardan başlanarak yatırım yapılacak.

Bu cüzdanlarda saklanan varlıklar aslında yatırımcıların satın aldıkları kripto paralar. Dolayısıyla yatırımcılar en çok hangi kripto paraları alıp borsada saklıyorsa Coinbase’de onlara yönelecek.

Bu noktada ABD borsalarında rekor hacimlere ulaşan Dogecoin’in ön plana çıkması sürpriz olmayacaktır.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Barış akcay

Hocam çok yavaşsınız gerçekten olaylar oluyor bitiyor etkisi geçiyor siz haber yapıyor sunuz komik vallahi ben mi söyleyeyim biraz diğer siteleri takip edin haber hızlıysa degerlidir.


Başa dön tuşu