AltcoinHaberler

Coinbase’in Yeni NFT Pazarı Bu Sürpriz Altcoinin Fiyatını Uçurdu: CEO Açıklama Yaptı!

Coinbase'in merakla beklenen NFT pazarını duyurmasının ardından bu altcoinin fiyatı tavan yaptı. CEO'dan açıklama geldi.

0x protokolünün kendi altcoini olan 0x (ZRX), Coinbase’in NFT pazarı açıklamasının ardından %47’den fazla değer kazanarak büyük bir ralli gerçekleştirdi.

Coinbase’in NFT pazarında 0x’in kullanılacağı açıklanmıştı.

Gelişme ile birlikte 1 milyar dolar piyasa değerine yaklaşan altcoin bu yazının yazıldığı anlarda 0.9898 dolardan işlem görüyor.

ZRX fiyatındaki ralliyi gösteren günlük fiyat zaman grafiği.

Bununla birlikte 0x’in işlem hacmi de son 24 saatte büyük bir yükseliş gösterdi ve %3.000’inden fazla artarak 1.25 milyar dolara ulaştı.

Bu tür bir hacim yükselişi bu altcoin için 2021 yılının Şubat ayından bu yana gözlenmemişti.

Coinbase Yeni NFT Pazarının Altyapısı İçin 0x (ZRX) Altcoinini Kullandı

Coinbase yaptığı açıklamasında NFT platformunun 0x protokolünün “güçlü çok zincirli NFT swap desteğini” kullanacağını bu sayede %54’e kadar işlem ücreti tasarrufu yapılacağını bildirmişti.

Buna ek olarak 0x protokolü sayesinde Coinbase NFT pazarı içerik üreticileri anında telif ücretleri ile ödüllendirilecek ve ücretsiz olarak listelemeler gerçekleştirilebilecek.

Protokolün arkasındaki şirket olan 0x Labs kurucu ortağı ve eş CEO’su Will Warren, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Coinbase’in yeni sosyal NFT pazarının altyapısı için 0x’i kullanması dolayısıyla heyecan duyuyoruz. Bu yeni platformun hayata geçmesi ile birlikte çok büyük bir yeni kullanıcı dalgasının Blockchain dünyasına giriş yapacağını tahmin ediyoruz.”

ABD’nin en büyük kripto para borsası olma unvanını taşıyan Coinbase, NFT pazaryeri açma konusunda rakiplerinin gerisinde kalmasıyla eleştiri odağı oluyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu