fbpx
BorsaHaberler

Coincheck Satıldı

Sektörde bulunan en büyük facialardan biri olarak kabul gören coincheck satıldı. Japonya’nın en büyük yatırım şirketlerinden biri olarak sayılan Monex Group 6 Nisan tarihinde resmi bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre 3.6 milyar Yen yani 33.5 milyon dolar değeri ile Coincheck borsasının satın aldığını duyurdu. Bu girişim ile Monex Group da kripto para sektörüne adım atmış oldu.

Coincheck Satın Alımı Doğrulandı

Dün imzalanan satın alma anlaşması ile artık Monex Group tarafından Coincheck hisselerinin hepsinin satın alındığı doğrulanmış oldu. Eski patronlar Yusuke Otsuka ve Koichiro Wada Ocak ayındaki çalınan tokenlerin sorumluluklarını üstleneceklerini belirttiler.

Yönetimin değişmesi ile Toshihiko Katsuya şirketin başına geçmiş olacak ve bu şekilde Monex Group bünyesine bağlı olarak çalışmalarını devam ettirecek.

Monex yaptığı resmi açıklama ile şu şekilde seslendi:

“Blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerini insanların paraya olan bakış açılarını değiştirecek yeni jenerasyon teknoloji platformları olarak görüyoruz.”

Ek olarak Monex tarafından yapılan açıklamalarda şunlardan da bahsedildi:

“Kripto para borsaları Monex’in sektöre girişinde önemli bir etkiye sahip olacak. Bu nedenle firmamız  hisselerin tamamını satın almış durumda.”

Daha güvenli bir borsa sistemi uygulayacaklarını belirten Monex Group güvenli deneyimlerini nasıl sunacağını da şu ifadeler ile belirtmiş oldu:

“Müşterilerimize daha güvenli ticaret ortamı sunmak ve sürdürülebilir şekilde büyümek amacıyla Monex Group olarak Coincheck’i destekleyeceğiz.”

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı