CoinmarketcapHaberler

CoinGecko, Piyasadaki En Büyük Bağımsız Veri Platformu Olmaya Aday Mı?

CoinMarketCap’in Binance tarafından satın alınmasının ardından bağımsızlığını koruyup koruyamayacağı tartışmaları sürerken bir açıklama da CoinGecko'nun CEO'sundan geldi.

Kripto para piyasasının anlık haber platformlarından CoinMarketCap ve CoinGecko’nun ezeli rekabetinin Binance’in CoinMarketCap’i satın almasının ardından nasıl bir seyir izleyeceği bir süredir merak konusu. Bilindiği gibi Binance kısa bir süre önce CoinMarketCap’i 400 milyon dolar karşılığında satın aldığını doğruladı ve bu haberle herkesin aklına gelen ilk şey ise CoinMarketCap’in Binance’e bağımlı hale gelip gelmeyeceği idi. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise Binance’in söz konusu satın alımının CoinMarketCap’e bir müdahale olarak algılanmaması gerektiğini, CoinMarketCap’in eski düzenine kaldığı yerden devam edeceğini belirtti.

CoinGecko’nun kurucu CEO’su Bobby Ong, kendilerinin CoinMarketCap’in en büyük rakibi olarak gösterildiklerini ve Binance’in söz konusu satın alımının kendilerini de fazlaca ilgilendirdiğini ifade etti ancak Ong, Zhao’nun konuyla ilgili açıklamalarını çok da gerçekçi bulmuş görünmüyor. Ünlü CEO, satın alım için harcanan 400 milyon dolar gibi bir meblağnın devasa olduğunu ve bu anlaşma sonrası CoinMarketCap’in objektifliğini ve bağımsızlığını koruyamayacağını düşünüyor. İşte tam da bu sebeple piyasadaki en büyük bağımsız veri platformunun CoinGecko olduğunu belirtmekten çekinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu