CoinmarketcapHaberlerXRP

CoinMarketCap Ripple’ı (XRP) ‘Sahtekar’ Olarak Niteledi: Kripto Para Topluluğu Tepkili!

Veri sağlayıcısı CoinMarketCap'in Ripple'ı (XRP) sahtekar olarak nitelemesinin ardından kripto topluluğu tepki gösterdi.

Kripto para veri sağlayıcısı CoinMarketCap (CMC), Ripple’ın (XRP) gerçek bir kripto para olmadığını iddia etmesinin ardından büyük tartışmalara neden oldu.

CoinMarketCap, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde insanların kendi aralarındaki sahtekarı bulmalarını gerektiren bir oyunun görüntüsünü paylaştı ve görüntüde Bitcoin, BNB, Ethereum, XRP ve diğer altcoinler bulunuyordu.

CMC, takipçilerinden bu kripto paralar arasındaki ‘sahtekarı’ bulmasını istedi.

“Ripple Gerçek Bir Kripto Para Değil”

Tartışmalı Tweet şu an silinmiş olsa da Twitter kullanıcıları konuyla ilgili olarak çeşitli tartışmalar yaptılar.

CMC daha sonra attığı Tweet’inde ‘sahtekarın’ XRP olduğunu çünkü merkezi bir otorite tarafından yönetilip kontrol edildiği için gerçek kripto para özelliklerine sahip olmadığını söyledi.

Veri sağlayıcısı tartışmalı Tweet’inin devamında diğer tüm kripto paraların merkeziyetsiz olduğunu ve gerçekten de ‘halkın kripto paraları’ olduğunu söyledi.

CoinMarketCap’in attığı tartışmalı Tweet’ler.

XRP Topluluğu CoinMarketCap’e Tepki Gösterdi

Veri sağlayıcısının resmi Twitter hesabından paylaşılan bu açıklamalar XRP destekçileri tarafından tepki çekti ve CMC’nin taraflı yaklaştığı iddia edildi.

Bazı kullanıcılar ise 2018 yılının başlarında CoinMarketCap’in Kore piyasası için herhangi bir uyarı olmadan XRP’nin hacim istatistiklerini sildiğini hatırlattı. Kullanıcılar CMC’nin gizli bir şekilde FUD’a neden olduğunu iddia etti.

Platform, attığı tartışmalı Tweet’ini silmesinin ardından bir özür mesajı yayınladı.

CMC, ekiplerine yeni katılan bir çalışanın kripto para projelerine karşı uyguladıkları politikayı bilmediğini ve bu yüzden bu tür bir yanlışlık yaşandığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Doğru valla ilk defa büyük bi firma çıkıp bunlara sahtekar diyebildi.

Anonim

Fazla iddialı laflar bunlar

Anonim

Sistem sahtekari ortaya çıkartmıyorsa sistem sahtekarlık üzerine kurulmuş demektir.


Başa dön tuşu