AltcoinKripto Para

CoinShares, Haftalık Kripto Para Raporunu Açıkladı: Hangi Altcoin Fonları Yükselişte?

CoinShares, kripto para fonlarını incelemeye aldığı raporunun bu haftaki sayısını yayınladı. Hangi altcoinler yükselişte?

FED’in 2018 yılından bu yana ilk kez faiz artırımına gitmesi ve Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın olası sonuçları nedeniyle yaşanan belirsizlik ile birlikte kripto para fonları iki haftadır net çıkış yaşıyor.

Geçtiğimiz Hafta Kripto Para Fonlarından Net 47 Milyon Dolar Çıkış Oldu

CoinShares tarafından paylaşılan rapora göre 18 Mart gününü kapanış olarak değerlendirdiğimizde bu tarihten önceki yedi gün içerisinde 47 milyon dolar, dijital varlık yatırım ürünlerinden çekildi.

Bununla birlikte son hafta yaşanan kayıp, geçtiğimiz hafta yaşanan 110 milyon dolarlık kayba göre biraz daha iyimser gözüktü.

Ancak unutmamak gerekiyor ki son iki haftadır yaşanan net çıkışlardan önce kripto fonları yedi hafta üst üste net giriş yaşamıştı.

CoinShares, hazırladığı raporunda konuyla ilgili şunları söyledi:

“Kuzey Amerika’da yaşanan son olumsuz piyasa duyarlılığının Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan savaş nedeniyle oluşan regülasyon ve jeopolitik sorunlar sonucunda ortaya çıktığına inanıyoruz.”

Ripple (XRP) Fonları Net 1.1 Milyon Dolar ile Zirvede

Söz konusu raporda yer alan veriler varlık varlık ayrı olarak incelendiğinde ise Bitcoin (BTC) fonlarının 33 milyon, Ethereum (ETH) fonlarının ise 17 milyon net çıkış yaşadığını görüyoruz.

CoinShares ayrıca ilgi çekici bir şekilde altcoinlerin birçoğunun geçtiğimiz hafta net giriş yaşadığını belirtti.

Coinshares’in paylaştığı kripto para fonlarına net giriş çıkışları gösteren veriler.

2022 yılında yatırımcılar kripto fonlarından net olarak 46.5 milyon dolar çekti. Toplamda 53.7 milyar dolarlık varlık halen kripto fonlarında işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu