HaberlerKripto Para

CoinShares Haftalık Kripto Para Raporunu Yayınladı: Bitcoin Fonlarında Son Durum Ne?

Analiz şirketi CoinShares, haftalık olarak yayınladığı kripto para raporunun yeni sayısını takipçileriyle paylaştı.

Kripto paralar ve hisse senedi piyasalarında yaşanan ve kısmen FED’in önümüzdeki aydan itibaren bilançosunu küçültme planından kaynaklanan piyasalardaki son fiyat düşüşü nedeniyle, kripto fonlarının yönetiminde bulunan varlıklar 2021 yılının Temmuz ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Geçtiğimiz Hafta Kripto Para Fonlarından Net 143 Milyon Dolarlık Çıkış Yaşandı

CoinShares, 20 Mayıs’a kadar olan haftada dijital varlık fonları tarafından yönetilen varlıkların değerinin, yaklaşık 143 milyon dolar azalmasıyla 38 milyar dolara düştüğünü bildirdi. Böylelikle yılın en büyük ikinci fon çıkışı gerçekleşmiş oldu.

Ticaret platformu Oanda’da kıdemli piyasa analisti olan Edward Moya durumu şöyle değerlendirdi:

“Geçtiğimiz yıl kripto para dünyasına giren hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların derin bir şekilde zararda olması nedeniyle kriptoya olan güven azalıyor.”

İki hafta kadar önce ise şu anki durumun tam tersi bir durumla karşı karşıyaydık. Terra Blockchain’inin ve LUNA tokeninin stablecoin UST’nin çökmesinin ardından yatırımcılar piyasa dibinden satın alarak kripto fonlarına 2022 yılının en büyük fon girişini sağlamışlardı.

Ancak mevcur durumda olumsuz devam eden piyasa işleri tersine çevirdi ve fon çıkışının yaşanmasına sebep oldu.

En Büyük Kayıp Bitcoin Fonlarında

Bitcoin fonları, geçen hafta 154 milyon dolarlık çıkışıyla negatif tarafta en büyük payı aldı ve bir önceki haftaki net 299 milyon dolarlık fon girişinin yaklaşık yarısını kaybetti.

Kuzey Amerika’nın en büyük Bitcoin ETF hizmetini yöneten Purpose, 150 milyon dolarlık net fon çıkışıyla en fazla kayıp yaşayan oldu.

Kuzey Amerika fonları 154 milyon dolar net fon çıkışı yaşarken Avrupalı fonlar ise net 12 milyon dolar fon girişi gerçekleştirdi.

Bununla birlikte birden fazla varlığa sahip olan çoklu fonlar ise 9.7 milyon dolarlık net fon girişleriyle bu haftanın pozitif haberi oldular.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu