Kripto HaberleriAltcoinCoinShares İkinci Çeyrekte Yüklü Zarar Bildirdi: Sebebi Bu Altcoin!

CoinShares İkinci Çeyrekte Yüklü Zarar Bildirdi: Sebebi Bu Altcoin!

Takip et

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, TerraUSD’nin (UST) altcoininin 1 dolara olan sabitliğinin ve ardından çöküşünün ardından firmanın 21 milyon doların üzerinde zarara uğraması nedeniyle ikinci çeyrekte zarar bildirdi.

TerraUSD Altcoini Çöküşü, CoinShares’in İkinci Çeyrekte Zarar Bildirmesine Yol Açtı

Şirketin finansal performansının popüler bir ölçütü olan düzeltilmiş faiz, vergi, amortisman ve itfa payı öncesi kazanç veya kısaltması FAVÖK, negatif 8.2 milyon sterlin olarak kaydedildi. Salı günü yapılan açıklamaya göre, bu rakam bir yıl önceki 28.6 milyon sterlinlik pozitif FAVÖK’e kıyasla düşüş gösterdi.

Firma, azalan gelir, kazançlar ve TerraUSD çöküşüyle ilgili önemli kayıpların yanı sıra devam eden genişlemeyle ilgili maliyetlerin olumsuz performansa neden olduğunu söyledi. TerraUSD’deki CoinShares pozisyonu bir dönem 120 milyon dolardı ancak şirket çöküş sırasında bu kripto paraya olan maruziyetini azaltarak zararını 21 milyon dolara kadar indirdi.

İlgili Haber
Bitcoin ve Kripto Para Fonlarına Girişlerde Rekor Artış! Bu Ne Anlama Geliyor?

Şirket, Büyüme Planlarında Artık Daha Temkinli Davranacağını Söyledi

Kazanç çağrısı sırasında genişleme planları sorulduğunda CFO Richard Nash, firmanın büyüme planlarında “daha temkinli” olduğunu, ancak kripto paralardaki bir sonraki yükseliş döneminden yararlanmaya hazır olmak istediğini söyledi.

CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti, kripto para piyasasındaki kriz yayılması hakkındaki görüşlerini paylaştı. Mognetti, Asya’da krizin yayılması için birtakım olasılıklar olduğunu belirtti fakat krizin en kötü kısmının atlatıldığını söyledi.

Mognetti, firmanın Maple Finance ve TrueFi’deki pozisyonuyla ilgili bir soruya yanıt olarak merkezi kredi platformlarını özellikle eleştirdi. CEO, merkezi kredi platformları söz konusu olduğunda şeffaflık eksikliği olduğunu söyledi ve merkezi olmayan protokollerin finansın geleceği olduğunu ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları