Ana SayfaHaberlerÇöken 3AC Şirketine Borç Veren Bir Kripto Para Şirketi Daha Ortaya Çıktı:...

Çöken 3AC Şirketine Borç Veren Bir Kripto Para Şirketi Daha Ortaya Çıktı: Borç Devasa Miktarda!

Takip et

Digital Currency Group’a ait kripto para lending şirketinin bir bölümü olan Genesis Asia Pacific Pte Ltd, çökmüş hedge fonu Three Arrows Capital’e (3AC) 2.36 milyar dolar borç vermiş.

Daha önceki raporlarda Genesis’in 3AC’ye maruz kalması nedeniyle dokuz haneli potansiyel bir zararla karşı karşıya olduğu belirtilmişti, ancak borcun tam büyüklüğü şimdiye kadar bildirilmemişti.

İflas Eden Kripto Para Şirketi Three Arrows Capital’ın Genesis’e 2.36 Milyar Dolar Borcu Var

Elde edilen verilere göre, iflas eden Three Arrows Capital şirketinin Genesis’e 2.36 milyar dolarlık bir borcu var.

Belgeler ayrıca borcun eksik teminatlandırıldığını ve Genesis’in geçen ay New York’taki Amerikan Tahkim Birliği (AAA) aracılığıyla 3AC’ye karşı tahkim işlemleri başlatarak kredilerinin bir kısmını geri almaya çalıştığını gösteriyor.

İlgili Haber
Three Arrows Capital CEO'su Sessizliğini Bozdu: Suçu Başkasına Attı!

Ancak Genesis, Haziran ayı sonunda 3AC’nin tasfiyesini denetlemek üzere danışmanlık firması Teneo’nun atanmasının ardından tahkim sürecini durdurmuş görünüyor. 3AC 1 Temmuz’da New York’ta Chapter 15 iflas başvurusunda bulunmuştu.

Digital Currency Group’un (DCG) bir sözcüsü yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Hem DCG hem de Genesis bilançoları güçlü kalmaya devam ediyor. Three Arrows Capital’e maruz kalmayan Genesis, iyi sermayelendirilmeye devam ediyor ve faaliyetleri her zamanki gibi seyrediyor.”

3AC borçlarının ayrıntıları, geçtiğimiz ay 3AC’nin tasfiyesini denetlemek üzere atanan Teneo firması tarafından Pazartesi günü internete yüklenen 1.157 sayfalık bir yasal belgede ortaya çıktı.

Belgede, İngiliz Virgin Adaları’ndaki bir mahkemenin Teneo’yu tasfiye memuru olarak atamasından birkaç gün sonra New York’ta Chapter 15 iflas başvurusunda bulunan 3AC’ye yönelik talepler özetleniyor.

Genesis, AAA’ya gönderdiği 15 Haziran tarihli mektupta, 3AC’nin Ocak 2019 ve Ocak 2020’de imzalanan iki kredi sözleşmesini ihlal ettiğini iddia etmiş.

Belgeler, Genesis’in 1.1 milyar dolarlık “ödenmemiş teminatsız borçların” tahkim yargılaması süresince rehine alınması talebine değiniyor. Bu talep artık Genesis’e değil Digital Currency Group’a ait.

Belgelere göre, 3AC 15 Haziran itibariyle teminat gereksinimlerinin yaklaşık 462 milyon dolar gerisindeydi.

Bitcoin ve kripto fiyatlarındaki düşüş ile birlikte bazı şirketler borçlarını ödeyemez duruma gelmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları