Ana SayfaHaberlerThree Arrows Capital CEO'su Sessizliğini Bozdu: Suçu Başkasına Attı!

Three Arrows Capital CEO’su Sessizliğini Bozdu: Suçu Başkasına Attı!

Takip et

Zor durumdaki kripto para hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) kurucu ortağı Zhu Su, şirketiyle bağlantılı fonların geleceğine ilişkin yaklaşık bir aylık sessizliğin ardından Salı sabahı Twitter’dan konuştu.

Three Arrows Capital CEO’su Zhu Su, ABD’li Tasfiye Memurlarını Suçladı

Kendisinin ve kurucu ortağı Kyle Davies’in nerede olduğuna dair spekülasyonlar sürerken Zhu bir tweet attı:

“Ne yazık ki, tasfiye memurlarıyla işbirliği yapma konusundaki iyi niyetimiz tuzağa düşürülmekle sonuçlandı.”

ABD iflas mahkemesi belgeleri Cuma günü ikilinin 3AC’nin tasfiye sürecinde “işbirliği yapmadıklarını” göstermişti. Bir danışmanlık firması olan Teneo, büyük çöküşün ardından hedge fonun varlıklarını korumak için çalışıyordu.

3AC geçtiğimiz ay piyasa genelindeki kripto para çöküşünün kurbanı olmuştu. Şirket, mali tabloları darbe alınca Britanya Virjin Adaları’nda iflas işlemlerine başladı ve bunu ABD’de Chapter 15 iflas başvurusu izledi.

Zhu bugün, Three Arrows Capital avukatları Advocatus Law LLP’den gelmiş gibi görünen e-postaların ekran görüntülerini tweetledi. İlk e-postada alacaklıların tasfiye sürecine “iyi niyetle” katılmadıkları ileri sürülüyor.

İlgili Haber
Kripto Para Borsası Blockchain.com'un Three Arrows Capital İflasındaki Kaybı Açıklandı!

CEO, Şirket Avukatlarının Yetkililer ile Konuşmalarının Ekran Görüntüsünü Paylaştı

Advocatus’un yönetici ortağı Christopher Anand Daniel, konuyla ilgili ekran görüntülerinde şunları söyledi:

“Amerika Birleşik Devletleri’nde müşterilerimizin sizinle anlamlı bir şekilde işbirliği yapmadıklarını iddia etmeniz ve 8 Temmuz 2022’de yaptığımız bazı görüşmeleri ve bunları yapma şeklimizi detaylandıran bir başvuruda bulunduğunuz müşterilerimizin dikkatini çekti.

Singapur’daki avukatlarınızın neden görüşmelerin ‘önyargısız’ bir şekilde yapılıp yapılmadığını sormak istedikleri şimdi anlaşılıyor. Amacınız, bu görüşmeleri müvekkillerimize haber vermeden mahkeme dosyalarında kullanmaktı.”

İkinci ekran görüntüsü şirketin İsrailli kripto girişimi StarkWare ile olan ilişkisini ve 3AC’nin tasfiye memurlarının StarkWare token satın alma hakkını kullanıp kullanmadığını ele alıyor.

3AC, yakın zamanda 8 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşan ve Ethereum ölçeklenebilirliği ve akıllı sözleşmelerin dağıtımı için permissionless, merkeziyetsiz ZK-rollup’lar için teknoloji sağlayan StarkWare’e yatırım yapmıştı.

Daniel, bu konuyla ilgili olarak ise şunları söylemiş:

“Bildiğiniz gibi müşterilerimiz, şirketin eski yöneticileri olmanın yanı sıra, aynı zamanda şirketin yatırımcıları ve hissedarlarıdır. Müşterilerimizden biri olan Bay Zhu Su aynı zamanda bir alacaklıdır.

Bu çerçevede, tasfiye memurlarının StarkWare’in token satın alma teklifini (“StarkWare Exercise”) uygulamamasından son derece endişe duymaktadırlar ki bu durum 8 Temmuz 2022 tarihli görüşmede sizin tarafınızdan da teyit edilmiştir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları