Bitcoin

COVID-19’un Ardından Bitcoin Değerlenebilir

COVID-19 vakalarının artmasına rağmen birkaç hafta sonra vaka sayılarının beklenmedik düzeyde azalabileceği düşünülüyor.

ABD’nin merkez üssü olduğu corona virüsünde bugünlerde virüsün etkisini azaltması ve sonucunda dünyanın yeniden normalleşme sürecine geri dönmesi öngörülüyor. ABD’de devam eden corona virüsü ölümlerinin günde binlerle anıldığı bilinse bile özellikle gelecek Mayıs ayının sonunda virüsün etkisini büyük oranda azaltmış olabileceği tartışılıyor.

Washington D.C. yönetimine göre ABD kısa süre içerisinde açılacak, yani çalışmaya başlayacak. Ancak yapılan açıklamaların ne kadar doğru olacağı söz konusu bir soru işareti olarak kalmayı sürdürüyor.

ABD’nin dışında Türkiye, Fransa ve diğer birçok ülke ciddi corona virüsü vakaları ile uğraşmak zorunda olan ülkeler arasında. Özellikle de bu dönemden sonra ekonomik kemer sıkma programlarına başvurması beklenen fakir ülkelerin çok ciddi vergi artışlarına yüklenebilecekleri, bunun yanında devletlerin aşırı borçlanma yoluna gidebileceğinden söz ediliyor.

Washington tazminat talep edebilir

Washington, D.C. yönetiminin özellikle virüsün Vuhan’dan çıkmış olması sebebiyle Çin’i suçlar şekilde açıklamalar yapması, Çin’den tazminat talep edebilecekleri iddialarına büyük oranda güç katıyor. ABD’nin ve diğer ülkelerin çok ciddi ticaret ve ekonomik çatışmaları yaşamaları durumunda özellikle Bitcoin’in gelecek dönemde çok daha güvenli görülebileceği, bu dönemde güvenli olarak görülmüyor olsa bile gelecek dönemde yatırımcılarına kazanç getirebileceğine dikkat çekilmekte.

Döviz yatırımlarının bu dönemde artması bekleniyor olsa da, kısa vadede özellikle değer kaybeden Bitcoin bundan birkaç ay sonra beklenmedik düzeyde bir yükseliş ile yatırımcılarını memnun edebilir. Zira şu anda piyasada korona virüs etkisi olmakla beraber yaklaşık 20 gün sonra gerçekleşecek olan halving olayı (blok ödülü yarılanması) etkisi de bir hayli fazla. Bu etkinin de sonlanması ile beraber fiyatta ciddi şekilde yükselişler bekleniyor.

Bitcoin enflasyona karşı çıkarılmış bir ürün olması, merkeziyetsiz ve arzının kısıtlı olması sebebiyle ilerleyen dönemlerde dünyada yaşanması beklenen ciddi kriz ortamında “güvenli liman” olarak görülecek nadir yatırım araçlarından birisi olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu