Bitcoin

Craig Wright’tan Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) Topluluğuna Göz Dağı!

Satoshi Nakamoto olduğunu ısrarla yineleyen Craig Wright'dan BTC ile ilgili açıklamalar...

Her fırsatta Satoshi Nakamoto olduğu iddiasıyla gündeme gelen ve sık sık kripto topluluğunun alay konusu olan Craig Wright’tan Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) topluluğunu adeta tehdit etti.

Wright kendi blog sayfasında yayınladığı son yazısında Bitcoin sisteminin kontrolünü yakın zamanda geri alacağını ve mücadeleye hazır olduğunu belirtmekten kaçınmadı. Wright, geçtiğimiz senelerde de elinde çok fazla Bitcoin bulundurduğunu defalarca söylemiş ve piyasayı ciddi şekilde manipüle etmekle tüm yatırımcıları tehdit etmişti.

Eski iş ortağı Dave Kleiman ile mülkiyet hakları konusundaki davası halihazırda devam eden Wright hakkındaki bir milyondan fazla Bitcoin’i yasa dışı yöntemlerle tahsis ettiği yönündeki iddialar devam ederken hala kendisinin Satoshi Nakamoto olduğu konusunda ısrarcı.

Wright ayrıca Bitcoin’in asıl geliştiricisi olarak Genesis’ten elde edilen veri tabanının herhangi bir kopyasına ait “sui generis” haklarını koruduğunu iddia etti. Söz konusu haklarından vazgeçmemekte kararlı olduğunu ifade eden Wright, dağıtık Bitcoin veri tabanı haklarının kişisel mülkiyet olarak kabul edilmesi gerektiğini dile getirdi. Çünkü Wright’a göre dağıtık Bitcoin veri tabanı hakları telif ve patentler yasasıyla veri tabanları yönetmeliğine bağlı durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu