BitcoinHaberlerKripto Para

Credit Suisse’den Bitcoin Açıklaması!

Credit Suisse yöneticisi Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında konuştu.

İsviçre merkezli yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi Credit Suisse, Bitcoin (BTC)ve diğer kripto para birimlerinin bankacılık sektörü için bir tehdit olmadığını söyledi.

Bankanın Hong Kong düzenlenen Kong’da “Credit Suisse Asya Yatırım Konferansı 2022’de” konuşan Credit Suisse yönetim kurulu üyesi Blythe Masters, kripto paraların günden güne artan küresel benimsenmesinin, geleneksel finans sistemleri için bir tehlike olduğu yönündeki korkuların yersiz olduğunu belirtti.

“Bitcoin ve kripto para birimlerinin fiat para birimlerinin yerini alacağı yada bankacılık sektörü için tehdit olacağına dair öne sürülen argümanların çoğuna bugüne kadar biraz şüpheyle yaklaşıyorum.”

“Bitcoin Yeni Bir Para Biçimi!”

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin, fiat para birimlerine göre avantajları olan yeni bir para biçimi olduğunu dile getiren Credit Suisse yöneticisi, kripto para birimlerinin en büyük vaatlerinden birinin yüksek enflasyondan koruma görevi olduğunu söyledi.

“Bitcoin ve kripto para birimlerinin bir para biçimi olması için ‘bir değer saklama aracı, bir hesap birimi ve bir değişim aracı’ özellikleri olması gerekir.

Ve birçok açıdan, geniş kripto para birimleri ailesinin hiçbiri, bu kriterlerin üçünü de karşılayan özellikler gösterme vaadini yerine getirmedi.”

Bitcoin ve kripto para birimlerinin en büyük vaatlerinden birinin şuanda görülen yüksek enflasyondan koruma görevi görmek olduğunun altını çizen Blythe Masters, kripto paraların bu vaadini henüz görülmediğini sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu