Kripto HaberleriHaberlerCryptoPunk Yeni Bir NFT Çılgınlığına İmza Attı! Bu seferki Meblağ 530 Milyon...

CryptoPunk Yeni Bir NFT Çılgınlığına İmza Attı! Bu seferki Meblağ 530 Milyon Dolar!

Takip et

Birçok insanın anlam veremediği NFT’ler, kimileri için paha biçilemez bir koleksiyon tutkusu halinde gelmiş durumda.

Her gün yeni bir NFT haberi gündeme gelirken 530 milyon dolarlık rekor satış fiyatı piyasada bomba etkisi oluşturdu.

Evet, yanlış okumadınız tam 530 milyon dolar! Türk lirası karşılığı 5.095.287.500,00 TL olan NFT satışı perşembe gecesi gerçekleşti.

“CryptoPunk” NFT’si için ödenen 530 milyon dolar -124.460 Ethereum- bu zamana kadarki en yüksek meblağlı NFT’lerden biri olma özelliğini taşıyor aynı zamanda da tarihteki en pahalı sanat eserinden biri.

Kimileri NFT’leri sanat eseri olarak değerlendirse de bazıları için bu sektör kara para aklamanın alternatif bir yöntemi olarak görülüyor.

Nitekim söz konusu CryptoPunk NFT’si 3 farklı cüzdanı kapsıyor. Şöyle ki alımı gerçekleştiren kişi NFT’yi cüzdan 1’den cüzdan 2’ye aktarmış, sonrasında 3. cüzdan NFT’yi cüzdan 2’den 530 milyon dolara satın almış ve hemen cüzdan 1’e aktarmış.

Satın alma işleminin bu şekilde yapılmasının nedeni, alıcıya “flash kredi” verilmiş olması gibi görünüyor. Benzer bir flash kredi işlemi, şubat ayında bir HashMark NFT’sinin 139.000 ETH’ye satılmasıyla gerçekleşmişti. Tüm bu şüpheli işlemler NFT piyasasında düzenleme yapılması gerektiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları