coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinCryptoQuant Analisti: "Bu Metrik Ethereum İçin Yükseliş Sinyali Veriyor!"

CryptoQuant Analisti: “Bu Metrik Ethereum İçin Yükseliş Sinyali Veriyor!”

CryptoQuant analisti, 'Alış Satım Oranı' metriğine göre Ethereum'un yükseliş sinyali verdiğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve altcoinlerde FED‘in faiz kararı beklenirken BTC 27.000 doların üzerine çıktı.

BTC‘ile birlikte altcoinler de hareketlenirken en büyük altcoin Ethereum 1,670 dolara kadar çıktı.

Yatırımcılar bu yükselişin devamının gelip gelmeyeceğini merak ederken CryptoQuant analistinden yatırımcıları sevindirecek analiz geldi.

Buna göre CryptoQuant analisti son analizinde ‘Alış Satım Oranı’ metriğine göre Ethereum boğaları piyasanın kontrolünü kazanıyor olabileceğini söyledi.

CryptoQuant’ın ‘Alış Satım Oranı’ metriği alıcıların mı yoksa satıcıların mı daha agresif bir şekilde emirlerini yerine getirip getirmediğini değerlendirmek için bir ölçü görevi görüyor.

Metrikteki pozitif değerler genellikle yükseliş eğilimine işaret ederken, negatif değerler düşüş göstergeleri olarak kabul edilir.

Bu noktada ‘Alış Satım Oranı’ metriği ile ETH’nin 30 günlük basit hareketli ortalaması birleştiğine ETH fiyatında takip edilmesi gereken önemli bir araç haline geldiğini belirten analist, bu metriğin nötr-0 çizgisine yaklaşarak aniden yükseldiğini ifade etti.

Zira bu metrik son birkaç aydır sürekli olarak negatif bölgede bulunuyordu.

“Ethereum’daki ‘Alıcı Alış Satış Oranı’ metriğindeki pozitif değerler genellikle yükseliş eğilimiyle ilişkilendirilirken, negatif değerler düşüş eğilimi göstergeleri olarak görülüyor.

Ethereum’un fiyatı son haftalarda düşüş trendine girdi ve 2.000 dolarlık direnç seviyesi civarında çok sayıda reddedilmeyle karşı karşıya kaldı.

Bu noktada bu metrik son birkaç aydır sürekli olarak negatif bölgede yer aldı.

Ancak bu metrik aniden yükselerek değerini nötr 0 çizgisine yaklaştırarak kayda değer bir değişim yaşadı.

Bu artış, piyasa katılımcıları arasında potansiyel bir duyarlılık değişikliğine işaret ediyor ve bu da yükseliş sinyali veriyor”

CryptoQuant analisti son olarak bu metriğin yukarı yönlü seyrine devam etmesi ve pozitif bölgeye girmesinin ETH‘deki yeni bir yükseliş aşamanın başlangıcının habercisi olabileceğini söyledi.

“Böyle bir senaryoda, Ethereum’un fiyatı bir yükseliş yaşayabilir ve potansiyel olarak daha yüksek direnç seviyelerini hedefleyebilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları