Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni Açıklama: Tedbirler Alındı, Yeni Sınırlamalar Uygulanacak!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir son dakika açıklamasında bulundu.

Türkiye ve tüm dünyanın içerisinde olduğu COVID-19 virüsüyle ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünden itibaren geçerli olacak kararları açıkladı. Washington ve diğer bazı bölgelere uçuşların kapatıldığı, Türkiye’den yurtdışına çıkışların tamamen kapatıldığını açıklayan Erdoğan, vatandaşların ise evlerde kalması gerektiğini açıkladı.

Erdoğan, 30 büyükşehirde bazı yeni ilave tedbirler alındığı, bunların valilikler tarafından yürütülecek olduğunu da sözlerine ekledi.

Yardım ihtiyacı olan muhtaç vatandaşlar için biner lira destek verileceğini ve bu destekten yardıma muhtaç vatandaşların yararlanacak olduğu bir kez daha açıklandı.

Bu salgınla mücadele için çok daha fazla dirayetli, çaba göstermeli ve gayretli olmalıyız. Alışveriş dışında hiçbir şekilde sokaklara çıkmamalı, evlerde kendimizi karantinaya almalıyız. Karşımızdaki düşman güçlüdür. – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi Mi?

Erdoğan konuşmasında herhangi bir sokağa çıkma yasağından söz etmedi. Ancak vatandaşların hükümetinin tedbirlerine uymaması, sokaklara çıkmaya devam etmesi halinde hükümetinin çok daha sert tedbirler alacağı ile eğer ki gerekli izolasyon-karantina vatandaşlar tarafından sağlanmazsa sokağa çıkma yasakları uygulanabileceğini kısmende olsa ima etmiş oldu.

Erdoğan’ın açıklamaları arasında yine şehirler arası ziyaretlerin yasaklandığı, valilik izni dışında şehirler arasında yolculuk yapılamayacak olduğu hakkında da açıklama yapıldı.

“Salgına Hazırlıklı Yakalandık”

Gıda ve ilaç ile ilgili stok sorunları olmadığını, stokçular ile ilgili gerekli işlemlerin yapılmaya devam edilecek olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine benzer olarak vatandaşların bu konuda endişe etmemesi gerektiğini ifade etti.

Salgına karşı hazırlıklı yakalandıklarını ifade ederek sözlerine devam eden Erdoğan’ın açıklamaları şimdiden sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu