Kripto HaberleriBitcoinCZ'den Binance SEC Davasına İlişkin Açıklama!

CZ’den Binance SEC Davasına İlişkin Açıklama!

SEC Binance davasındaki Ceffu-Binance Custody tartışması konusunda Binance CEO'su CZ'den açıklama geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dün akşam dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile SEC arasında devam eden davanın duruşması görüldü.

Bu davada tartışılan konulardan biri olan Ceffu-Binance Custody tartışması konusunda Binance CEO’su CZ’den açıklama geldi.

CZ yaptığı paylaşımda, Ceffu ile ilgili tartışmalara değindi ve Binance’in ABD kolunun Ceffu olarak bilinen kuruluşla bağlantısı olduğu yönündeki iddiaları reddetti.

CZ paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Belirtmek gerekirse Binance US, Ceffu veya Binance Custody’yi kullanmıyor ve HİÇBİR ZAMAN kullanmadı. Bu şeyleri öylece uyduramazsınız.”

Bilindiği üzere bir cüzdan hizmeti olan Binance Custody, Ceffu olarak yeniden markalaşmıştı.

SEC ise davada Binance US’ın muhtemelen ana şirketi BAM ile bağlantılı olan ve müşterileri yabancı bir kuruluşa maruz bırakabilecek bir saklama yazılımı kullandığını iddia ediyor ve Binance.US’taki müşteri varlıklarının nasıl ele alındığına ilişkin BAM’den daha fazla bilgi istiyor.

Binance US, SEC’in bu taleplerini çok geniş veya külfetli olarak nitelendirirken, SEC Binance US ve ana şirketi BAM’ın bu taleplerini yerine getirmediğini söylüyor.

SEC bu noktada Binance US’ın ABD müşterilerinin varlıklarının global borsa ile aynı yerde saklanıyor olma ihtimali olduğunu savunuyor.

Bunun dışında Ceffu olaark yeniden markalaşan Binnace Custody, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Binance US’a yada BAM’a hizmet sağladığını veya ABD’de faaliyet gösterdiğini yalanladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay