coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizDaha Önce Bitcoin’deki Düşüşü Bilen Analistten Yeni Rekor Tahmin Geldi!

Daha Önce Bitcoin’deki Düşüşü Bilen Analistten Yeni Rekor Tahmin Geldi!

Yakın tarihli bir raporunda yükseliş dalgasının başladığını belirten 10X Research analisti Markus Thielen, 2024 fiyat hedefini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin dar bir aralıkta konsolide olmaya devam ederken, yatırımcıların ve piyasanın odağı Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen halving etkinliğine çevrildi.

Zira halving etkinliği BTC fiyatı açısından önemli bir katalizör olarak görülürken halving yaklaştıkça fiyatın artması da bekleniyor.

Bu noktada analistler Bitcoin fiyatı için yeni tahminler yaparken yakın tarihli bir raporunda yükseliş dalgasının başladığını belirten 10X Research analisti Markus Thielen, şimdi de 2024 fiyat hedefini açıkladı.

Thielen, çeşitli olumlu faktörler nedeniyle Bitcoin’i mevcut seviyesinden yaklaşık %65 oranında artarak yıl sonuna kadar 70.000 dolara ulaşmasını beklediğini belirtti.

“Makro ortam, parasal rüzgarlar, ABD seçim döngüsü, Bitcoin ETF’lerine tahsis eden TradFi yatırımcılarının giderek artan talebi ve yaklaşan halving etkinliğinin desteğiyle, Bitcoin’in 2024 sonuna kadar 70.000 dolara yükselmesi makul görünüyor.”

Thielen son olarak FED’in ilk faiz indirim kararını Mayıs veya Haziran ayına ertelese de enflasyonun düştüğüne ve ekonomik büyümenin devam ettiğine atıf yaparak “FED kararını ertelese de enflasyon düşüyor bu BTC ve kripto paralar için olumlu. Ayrıca, Bitcoin halving yıllarına denk gelen ABD başkanlık seçim döngülerinin de tarihsel olarak fiyatlar açısından yükselişe işaret ettiğini göz ardı etmemek gerekli. Buna göre Bitcoin seçim ve halving yılları olan 2012’de %152, 2016’da %121 ve 2020’de %302 yani ortalama %192 artış gösterdi.” dedi.

Hatırlanacağı üzere Markus Thielen spot ETF onayı sonrasında Bitcoin’in düşeceğini doğru tahmin etmişti.

İlgili Haber  Bitcoin'deki Son Düşüşü Bilen Ünlü Analistten Yeni Tahmin: "Yükseliş Dalgası Başladı!"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail