binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'deki Son Düşüşü Bilen Ünlü Analistten Yeni Tahmin: "Yükseliş Dalgası Başladı!"

Bitcoin’deki Son Düşüşü Bilen Ünlü Analistten Yeni Tahmin: “Yükseliş Dalgası Başladı!”

Markus Thielen Bitcoin'in 5. dalga ivme hareketinin başladığını ve fiyatın ilk çeyreğin sonunda 50.000 doların üzerine çıkabileceğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Spot ETF onayından sonra büyük bir düzeltme yaşayan Bitcoin, bu süreçte 38.000 dolara kadar geriledi.

Ancak sonrasında küçük de olsa toparlanan BTC, halihazırda 42.000 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Bu noktada yatırımcılar Bitcoin’deki düzeltmenin bitip bitmediğini merak ederken 10X Research analisti Markus Thielen’den olumlu bir yorum geldi.

Coindesk’in haberine göre,  Markus Thielen Bitcoin’in 5. dalga ivme hareketinin başladığını ve fiyatın ilk çeyreğin sonunda 50.000 doların üzerine çıkabileceğini söyledi.

Bitcoin’in 38.000 dolara kadar çekileceğini doğru tahmin eden Markus Thielen, BTC’de long pozisyonalara 43.000 dolar üzerinde girilmesinin uygun olduğunu belirtti.

Yükseliş teorisini Elliot Wave teorisine dayandıran Thielen, müşterilere yazdığı bir notta şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin’de tersine dönüş göstergeleri görülmeye başlanırken veriler artık düşük bir seviyenin de yaklaştığını gösteriyor.

Bu noktada artık Bitcoin’de long pozisyonlara odaklanmalıyız. Risk yönetimi açısından bakıldığında, Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktığında uzun pozisyonlara yeniden girmeliyiz.”

Elliot Wave teorisine göre trendlerin beş dalga halinde ilerlediğini belirten analist, bunlardan 1, 3 ve 5’i ana trendi temsil eden “itici dalgalar” olduğunu, geri kalan 2 ve 4.dalgaların ise ana trendin geçici olarak durduğunu gösteren “geri çekilme dalgaları” olduğunu söyledi.

Bu noktada Bitcoin’in 48.000 dolardan 38.500 dolara gerilemesinin 4. dalgayı yani geçici geri çekilmeyi oluşturduğuna işaret eden Thielen, BTC’de şimdi 5. dalganın başladığını ve bunun fiyatı 50.000 doların üzerine çıkarabileceğini savundu.

“Bitcoin’de yükseliş adına daha yüksek hamle için potansiyel katalizörler arasında Grayscale’nin GBTC satışının Bitcoin fiyatı üzerindeki azalan etkisi, hisse senetlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmesi ve Google’ın bugünden itibaren Bitcoin ve Kripto ETF reklamlarına izin vermesi yer alıyor.”

Bitcoin yazım esnasında 42, 188 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail