Kripto HaberleriBorsaDediklerinin Tersi Çıkan Analist Jim Cramer'dan Binance Uyarısı: CZ'den Cevap Geldi!

Dediklerinin Tersi Çıkan Analist Jim Cramer’dan Binance Uyarısı: CZ’den Cevap Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, kısa bir süre önce işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance hakkındaki olumsuz bazı görüşler dile getirdi.

Cramer, 31 Mart’ta attığı bir tweet’te Binance ile iş yapmayacağını belirterek borsayı “çok şaibeli” olarak nitelendirdi. Programına katılan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı Tim Massad’a atıfta bulunarak Binance’in mevzuata uygunluğu ve şeffaflığı konusundaki endişelerini paylaştı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Cramer ile Dalga Geçti

Cramer’in tweet’i, dua eden bir emoji ile yanıt veren Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) da dahil olmak üzere birçok kripto meraklısı tarafından alaycı bir şekilde karşılandı. CZ, bu yanıtıyla Cramer’ın öngörülerinin tersinin çıkmasına atıfta bulundu.

Bazı kullanıcılar Cramer’ın borsa hakkında yanlış tahminlerde bulunma geçmişine dikkat çekti ve onu kriptoya karşı önyargılı olmakla suçladı. Diğerleri ise Cramer’in Binance’in başarısını ve yenilikçiliğini kıskandığını öne sürdü.

İlgili Haber
Tron Kurucusu Justin Sun, ABD'nin Satacağı Bitcoin'lere Talip Oldu: Sürpriz Bir Teklif Verdi!

Cramer, yatırımcıları defalarca piyasadan çıkmaya ve varlıklarını satmaya çağırdığı için genel olarak kripto hayranı sayılmaz. Kripto paraların Çin rejimi için bir tehdit ve fidye yazılımı saldırıları için bir araç olduğunu iddia ediyor.

Ayrıca, yaklaşık 12.000 dolardan satın aldığı Bitcoin’inin neredeyse tamamını sattığını ve kârını bir mortgage’ı ödemek için kullandığını itiraf etmişti.

Ancak Cramer geçmişte, kendisini enflasyona karşı bir koruma olarak bitcoin almaya ikna eden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile röportaj yaptığı için kriptoya da biraz ilgi göstermişti. Cramer, Nisan 2021’de halka açılan ABD merkezli kripto borsası Coinbase’i de “harika bir hikayesi” olan “müthiş bir şirket” olarak övmüştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları