Kripto HaberleriHaberlerDikkat: Derin İnternette Yeni Bitcoin Hırsızlığı Virüsü Tespit Edildi

Dikkat: Derin İnternette Yeni Bitcoin Hırsızlığı Virüsü Tespit Edildi

Takip et

Siber güvenlik kuruluşu ESET tarafından yerin bir truva atı virüsü tespit edildi. Yıllardır fark edilmeden birçok bilgisayara bulaştığı düşünülen bu truva atı türevi zararlı yazılım, kurbanların hangi web sitesini ziyaret ettiğini tespit ediyor ve kullanıcı ayarlarına müdahale edebiliyor.

Özellikle kullanıcıların derin internete erişmek için kullandığı Tor Browser türevleri ile bulaşan bu virüs, yapılan açıklamaya göre Javascript yazılımı sayesinde kurbanların girdiği internet sitelerini hedef alıyor. Kullanıcılar özellikle bir para aktarım sitesine girerse arka planda para aktarımı yapılacak olan kripto para cüzdanı habersizce saldırganların cüzdan numaraları ile değiştiriliyor. Otomatik olarak değiştirilen bu cüzdan numaraları sayesinde kurbanlar para çekimi yapmak istediğinde paralar kendi cüzdanlarına değil saldırganların hesaplarına yatmış oluyor.

Henüz tespit edilen mağduriyetin 40 bin dolar olduğu gün yüzüne çıksa da saldırganlar tarafından çalınan toplam rakamın çok daha fazla olduğu tahmin ediliyor. ESET kullanıcıları özellikle truva atına dönüştürülmüş Tor Tarayıcısından kurtulmak için dikkatli olmak gerektiğini ve tarayıcıyı kullanırken çıkan uyarılara tıklanmaması gerektiğini ifade ediyor.

Ayrıca uygulamaların 3. parti kaynaklardan değil doğrudan kendi sitelerinden indirilmesini öneriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları