AltcoinHaberler

Değeri Sıfıra İnen Kripto Para İle Alınan Aracın Satın Alımı Mahkemece İptal Edildi!

Çin içerisindeki bir mahkeme, değeri resmen sıfıra inen kripto para ile yapılan araç satın alımını geçersiz kıldı.

Kripto para birimleri yavaş yavaş hayatın her alanında kendine kullanım alanı bulmaya başladı.

Bu alanların birisi ise direkt olarak mülk ve araç alım satımı olarak biliniyor. WeChat üzerinde geçtiğimiz hafta paylaşılan bir gönderi ise kesinlikle kripto paraların kullanımının mahkemelerce ve yasal taraflarca sanıldığı gibi görülmediğini ortaya koymakta.

Çin’de Kripto Para İle Alıma Engel

WeChat içerisinde paylaşılan bir gönderide, Şangay içerisindeki bir mahkemenin kararı konuşulmakta.

Mayıs 2019 tarihinde kripto para kullanılarak yapılan bir araç satışı, daha sonra mahkemeye taşınıyor.

Satın alımı yapan kişi olan Huang, 2019 model bir Audi AL6’yı yaklaşık 59.477 dolara satın alıyor. Bunun karşılığında ise o tarihte 1.281 Unihash (UNHI) tokeni kullanılıyor.

Şangay içerisindeki adı verilmeyen bir galeriden yapılan satın alım, üç ay sonra aracın teslim edilmesi ile noktalanacaktı.

İlgili Haber
Tüm Yasaklara Rağmen Çin Hala Bitcoin Madenciliğinde 2. Sırada!

Mr. Huang kontratın imzalandığı tarihte 1.281 UNHI vereceğini beyan etse ve bunu verse de araç 3 aylık süre boyunca getirilmedi ve alımı yapan kişi olayı mahkemeye taşıdı.

Huang, hem aracın aktarılması hem de her gün başına %0,66 faiz için ödeme talebinde bulundu.

Dava üç yıl sürdü ve sonuca yeni ulaşıldı. Eylül 2017’deki kripto para regülasyonu gereğince dijital varlıkların piyasada aktif bir para birimi olarak kullanılamayacağına hükmedildi.

Bu sebeple satış kontratı geçersiz sayıldı ve alıcı hem aracı hem de 1.281 UNHI’sini bile geri alamadı. UNHI projesi ise şu an dolandırıcılıkla anılıyor ve değeri resmen sıfıra geriledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu