coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizDeneyimli Analist, Bir Sonraki Boğa Döngüsünde Bitcoin İçin 250.000 ila 600.000 Dolar...

Deneyimli Analist, Bir Sonraki Boğa Döngüsünde Bitcoin İçin 250.000 ila 600.000 Dolar Tahmin Etti: İşte Detaylar

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatında dair tahminlerini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yakın tarihli bir analizde, ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in bu boğa döngüsündeki potansiyel yörüngesine ışık tuttu. Analiste göre piyasaların eşi benzeri görülmemiş bir para akışına tanık olmasıyla Bitcoin’in fiyatı 200.000 hatta 500.000 dolara kadar yükselebilir.

Analiste göre piyasalar şu anda daha önce hiç olmadığı kadar büyük bir para akışı yaşıyor. Bu durum, kripto para piyasasına artan ilgiyi gösteren ETF’lere son girişlerden de anlaşılıyor.

Azalan getiri kavramı son aylarda gündemde olan bir konu. Bu kavram, önceki boğa döngülerinden elde edilen getirilerin ‘azalması’ nedeniyle piyasaların bu kez daha düşük bir zirve yapacağını öne sürüyor. Örneğin, 2021’deki zirve %2.000’lik bir yüzdelik kazanç sağlarken, 2017 zirvesi döngünün en düşük seviyesine kıyasla %12.000’lik bir kazanç sağlamıştı.

Ancak van de Poppe bu teoriyle ilgili bazı endişelerini dile getiriyor. Azalan getirilere odaklanmayı ve teorinin geçerliliğini sorguluyor. Teknolojik hisse senetlerinin 2008 döngüsü ve ayı piyasasından sonra hızla yükseldiğine dikkat çekerek, Bitcoin’in teknolojik bir ilerleme olarak varlığa potansiyel olarak daha büyük miktarda nakit akışı çekebileceğini belirtiyor. Bu da analiste göre azalan getirilerin ardındaki teorinin zayıf görünmesine neden oluyor.

Van de Poppe, ‘Kripto para dot.com’ balonu olarak hatırlanacak bir döngüye girdiğimize inanıyor. Bu döngüde, dünya sadece kriptoyu bir bütün olarak kullanmayacak, aynı zamanda kripto ve Bitcoin’in gelecek olduğunu anlayacak.

Analiste göre bu döngünün süresi belirsiz ve büyük ölçüde likidite döngüsünün ne kadar süreceğine bağlı. FED’in faiz oranlarını düşürmesi gerektiğinden, piyasalar oranlar sıfıra inene kadar yükselmeye devam edebilir ve birkaç ay boyunca orada kalabilir.

İlgili Haber  Popüler Altcoinde Token Enflasyonunun Yarıya İndirilmesi İçin Tarih Belli Oldu: Kurucu Açıklama Yaptı

Analiste göre en olası senaryoya göre, 2025’in 3. / 4. çeyreğinde bir zirve görülebilir. Bununla birlikte, likidite geçerliliğini korursa, bu boğa döngüsünün daha uzun, muhtemelen 2026 veya 2027’ye kadar sürebileceğini öne sürmek makul olabilir. Analiste göre Bitcoin boğa döneminde potansiyel olarak 250.000 hatta 600.000 dolara kadar çıkabilir.

Van de Poppe buna ek olarak 1929 ve 1930’da görülene benzer yıkıcı bir kriz ve çöküşe tanık olunabileceğini iddia etti. Bu durum on yıl boyunca deflasyonist oranlara, finansal sistemlerin bozulmasına ve yüksek borç seviyelerine yol açabilir. Ancak Bitcoin ve Altın bu dönemde güvenli bir liman olarak hizmet verebilir ve Bitcoin’in bir standart haline gelmesine yol açabilir.

Analist, likidite çöküşüyle birlikte BTC fiyatında %80’e varan düşüşler yaşanabileceğini fakat dolar değerinden ziyade alım gücüne odaklanılması gerektiğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail