Kripto HaberleriBitcoinDeneyimli Yatırımcı, Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Hedefini Açıkladı!

Deneyimli Yatırımcı, Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Hedefini Açıkladı!

Takip et

Bitcoin ve altcoin fiyatları son haftalarda toparlanma yaşadı ve Şubat ayında yaşanan düşüşlerde kaybettiklerinin önemli kısmını geri aldı.

Bitcoin fiyatı halen 40.000 doların üstünde seyrederken Ethereum, BNB, XRP, Solana ve Cardano’da da çeşitli ölçülerde yükselişler yaşandı.

“Bileşke Etki Sayesinde Bitcoin Fiyatı 200.000 Doları Görecektir”

Şimdi ise eski bir emtia yatırımcısı olan Bitcoin boğası BTC fiyatının beş yıl içerisinde 200.000 dolara çıkacağını tahmin etti ve yükseliş momentumunun bir “bileşke etkisinden” güç alacağını belirtti.

Apollo Global Management şirketinde petrol ve doğalgaz şirketlerinden satın alımlar gerçekleştirerek ünlenen bir enerji yatırımcısı olan Greg Beard, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu yılın sonunda BTC fiyatının nerede olacağını söylemek oldukça zor ancak Bitcoin’in bir değer birikimi aracı olarak kullanılacağına inanan yatırımcılardansanız önümüzdeki beş yıl içerisinde BTC fiyatının beşe katlanacağını söyleyebilirim.”

Beard, bu tahmini ile birlikte BTC fiyatı için hedefinin 2027 yılı ilkbaharı için 200.000 dolar olduğunu söylemiş oldu.

Analist buna ek olarak, ABD’de ve diğer geleneksel para birimlerinde enflasyonun artması ile birlikte kripto paralara olan ilginin kartopu etkisi ile artacağını iddia etti:

“BTC fiyatı iyi performans gösterdikçe BTC’ye olan ilgi de artacaktır. Yani bileşke bir etki göreceğiz.”

Buna rağmen Beard, BTC fiyatının yükseliş gösterebilmesi için mevcut durumundan kurtulması gerektiğini de belirtti:

“BTC fiyatının yükselişe geçmesi için yüksek fiyatlı teknoloji hisse senetleri ile gösterdiği yüksek korelasyondan kurtulması gerekiyor.”

BTC fiyatı COVID-19 pandemisi ve pandemi süresince halka dağıtılan yardımlar ile birlikte büyük oranda teknoloji hisseleri ile korelasyon halinde hareket etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları