Kripto HaberleriBlockchainDeutsche Bank Tokenize Yatırım Platformu Testini Tamamladı

Deutsche Bank Tokenize Yatırım Platformu Testini Tamamladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Almanya merkezli Dünya’nın en büyük bankalarından Deutsche Bank’ın Singapur kolu, 21 Şubat tarihinde tokenize edilmiş yatırım platformu testini başarıyla tamamladığını duyurdu.

Deutsche Bank Singapore ve Memento Blockchain’in tokenize menkul kıymetlere yatırım yapmayı kolaylaştırmak için geliştirdiği DAMA adlı projenin ön hazırlığı tamamlandı. Açıklamaya göre teste katılan varlık yöneticileri kendilerine bağlı token üzerinden dijital varlık fonu oluşturdu.

DAMA Nasıl Çalışıyor?

Memento Blockchain bu projeyi gerçekleştirmek için Ethereum ağı üzerinde bir DeFi tokeni oluşturdu. SBT adlı token, geliştiricilerin cüzdan sahiplerinin kimliğini doğrulamasına imkan tanıdı. Müşteri bilgilerini içeren KYC çekleri ve diğer belgeler ise zincir dışında saklanıyor.

SBT tokeni elinde tutan büyük yatırımcılar ise fonlara yatırım yaparak tokenize hisselere teminat sağlıyor.

Girişimin ana şirketleri Deutsche Bank Singapore ve Memento Blockchain, DAMA projesinde cüzdan hizmeti için ise MetaMask’ı tercih etti. Alman banka tokenize yatırım platformunu ilk olarak Singapur’da hayata geçirip Avrupa bölgesine taşımak istiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları