binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinDeutsche Bank'tan Tether (USDT) Uyarısı!

Deutsche Bank’tan Tether (USDT) Uyarısı!

Deutsche Bank yatırımcıları Tether dahil tüm stabalecoinlere karşı uyardı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

En büyük stablecoin Tether (USDT) 110 milyar dolarlık piyasa değeriyle Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘dan (ETH) sonra en büyük kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

Tether her geçen gün yerini sağlamlaştırırken, Deutsche Bank yatırımcıları Tether dahil tüm stabalecoinlere karşı uyardı.

Yakın tarihli bir raporda yaklaşık 334 stablecoini incelediklerini belirten Deutsche Bank analistleri, şu ana kadar bunların yalnızca %14’ünün hayatta kaldığına dikkat çekti.

“Bazı stablecoinler hayatta kalabilir, ancak çoğu muhtemelen başarısız olacak.

Stablecoinlerin kalıcı başarısı, güvenilirliğe, rezerv desteğine ve sıkı operasyonel kontrollere dayanıyor Ancak bu nitelikler, birçok büyük stablecoin’de şu anda eksik.

Bu yüzden bazı stabilcoinler arasındaki yüzde 30’luk de-peg hiç de şaşırtıcı değil. “

Tüm stablecoinlerin şeffaflık ve güçlü destek eksikliği nedeniyle istikrarsız olduğunu belirten analistler, yatırımcıları lider stablecoin Tether’e karşı ayrıca uyardı.

Tether’in rezerv stoklarıyla ilgili yanıltıcı beyanlar konusundaki geçmiş performansına işaret eden analistler Tether’in CFTC’den toplam 41 milyon dolar para cezası aldığını hatırlattı.

Analistler ayrıca, yakın zamanda yayınlanan raporlarda Tether’in (USDT) suç faaliyetlerinde en çok kullanılan stablecoin olmaya devam ettiğinin belirtildiğini de söyledi.

Deutsche Bank analistleri son olarak Tether (USDT) dahil tüm stablecoinlere yönelik eleştirilerinin Terraform Labs’ın algoritmik stabilcoin’i TerraUSD’nin (TUSD) 2022’deki çöküşünü ve birkaç gün içinde piyasadan en az 40 milyar doların silinmesinden kaynaklandığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail