Bitcoin MadenciliğiHaberler

Dev Bitcoin Madenciliği Şirketinden Şaşırtan Adım: HODL Stratejisini Terk Mi Etti?

Dev Bitcoin madenciliği şirketi, uzun süredir izlediği HODL stratejisini sorgulatacak bir adım attığını duyurdu.

Bitcoin madenciliği şirketi Bitfarms, kripto para piyasanın büyük bir düşüş sergilediği bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde geçtiğimiz hafta kripto stokunun neredeyse yarısını 62 milyon dolar karşılığında sattığını duyurdu.

Bitcoin Madenciliği Şirketi Bitfarms, Sahip Olduğu BTC’lerin Yarısına Yakınını Sattı

Bugün yapılan basın açıklamasına göre Bitfarms, “likiditeyi artırmak ve bilançosunun güçlendirmek amacıyla” HODL stratejisinde değişiklik yapmışa benziyor. Satılan 3.000 adet BTC’nin ardından şirketin elinde bulunan BTC miktarı bu ayki üretimler de dahil olmak üzere 3.349’a indi.

Toronto merkezli Bitfarms ayrıca geçen hafta NYDIG ile 37 milyon dolarlık bir ekipman finansmanı anlaşması imzalayarak likiditesini 100 milyon dolara çıkarmıştı.

Satıştan elde edilen para, madencinin Galaxy Digital’den aldığı BTC destekli kredi borcunu 38 milyon dolara indirmesine yardımcı oldu. Şirket, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında 1.500 adet BTC sattığını ve böylelikle kredi borcunu 100 milyon dolardan 66 milyon dolara düşürdüğünü duyurmuştu.

Düşen Bitcoin fiyatı, madencilerin birçoğunun operasyonlarını finanse etmek için büyük ölçüde borçlanmasının ardından, madencilerin kar marjlarının azalmasına neden oldu.

İlgili Haber
Bitcoin Madenciliği Şirketi Argo Blockchain, Yüklü Miktarda Borç Alarak Tesislerini Genişletecek!

Bitfarms, genişleme ve günlük maliyetlerini karşılamak için borç verme ve hisse senedi satışı yapma gibi stratejileri uygulayarak ürettiği BTC’leri bilançosunda tutmayı amaçlayan madencilik şirketlerinden biriydi.

Şirketin Baş Madencilik Sorumlusu Ben Gagnon 22 Nisan’da yayınlanan bir röportajında, nakit akışını iyileştirmek ve hisse senedi değer kaybını en aza indirmek için BTC satışı hakkında sorulan bir soruya BTC varlıklarına karşı borçlanma ve şirketin piyasaya arzının alternatif seçenekler olduğu şeklinde bir cevap vermişti.

Nisan ayında yaptığı açıklamada, “Bitcoin’in şu anda değerinin altında olduğunu düşünüyoruz” ve Bitcoin’in uzun ve orta vadeli potansiyeli, BTC’ye karşı borçlanmak için sermaye maliyetinden “önemli ölçüde daha büyük” demişti. O dönemde BTC bugünkü fiyatının yaklaşık iki katıydı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu