coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinDev Bitfinex Balinaları Bitcoin'de Long Pozisyonlarını Aniden Kapattı! İşte Detaylar

Dev Bitfinex Balinaları Bitcoin’de Long Pozisyonlarını Aniden Kapattı! İşte Detaylar

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Datamish verilerine göre, kripto para borsası Bitfinex’in dev balinaları bugün Türkiye saati ile 16:00 civarında yaklaşık 12.000 Bitcoin’lik long pozisyonlarını aniden kapattı ve bu geçen yılın Haziran ayından bu yana en büyük değişiklik oldu.

Balinalar 330 Milyon Dolarlık Bitcoin Long Pozisyonunu Aniden Kapattı

12.000 Bitcoin bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık olarak 330 milyon dolara tekabül ediyor.

Bu pozisyonun BTC maliyeti 25.000-35.000 ABD doları aralığında olabilir. Şu anda Bitfinex’te hala 93.400 BTC long pozisyon bulunuyor ve short pozisyonlar neredeyse bir yılın en düşük seviyesinde.

BTC’de toplam long ve short pozisyonların fiyat ile karşılaştırılmasını sunan grafik.

Bitfinex’teki büyük bir long pozisyonun balinalar tarafından aniden kapatılması kesinlikle kayda değer ve kripto para piyasası üzerinde potansiyel bir etkisi olabilir.

Bazı kripto para topluluğu üyeleri bu balinaların fonlama oranlarından kar elde eden botlar olabileceğini düşünüyor.

İlgili Haber  Popüler Altcoinin Resmi Topluluk Kanalı Hacklendi: Uyarı Yayınlandı, "Bu Linke Tıklanmamalı!"

Fonlama oranları, vadeli işlem sözleşmesinin bir tarafı tarafından diğer tarafa ödenen ve vadeli işlem fiyatını spot fiyata yakın tutmaya yardımcı olan ücretlerdir. Fonlama oranı pozitif olduğunda longlar shortlara, negatif olduğunda ise shortlar longlara ödeme yapar.

Bu sistem traderları piyasayı dengelemeye teşvik eder, ancak aynı zamanda botların vadeli ve spot piyasalar arasındaki fiyat farklılıklarından yararlanarak kâr etmeleri için fırsatlar yaratabilir.

Bununla birlikte, balinaların eyleminin arkasındaki nedene ilişkin spekülasyonların sadece spekülasyon olarak kaldığını belirtmek gerekir. Daha fazla bilgi olmadan, uzun pozisyonun kapatılmasına neyin neden olduğu konusunda kesin sonuçlara varmak mümkün görünmüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları