Kripto HaberleriAltcoinPopüler Altcoinin Resmi Topluluk Kanalı Hacklendi: Uyarı Yayınlandı, "Bu Linke Tıklanmamalı!"

Popüler Altcoinin Resmi Topluluk Kanalı Hacklendi: Uyarı Yayınlandı, “Bu Linke Tıklanmamalı!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

23 Mart’ta merakla beklenen Arbitrum altcoin airdrop’unu yöneten Arbitrum ekibi, kullanıcılarını etkileyen hack ve hırsızlık sorunları ile karşı karşıya.

CertiK, Arbitrum Altcoin Resmi Discord Sunucusunda Hiçbir Linke Tıklanmamasını Tavsiye Etti

Bir blockchain güvenlik şirketi olan CertiK, 25 Mart’ta attığı bir tweet ile kripto para topluluğunu resmi Arbitrum Discord sunucusunda yayınlanan bir kimlik avı bağlantısı konusunda uyardı. Şirket, Arbitrum ekibi sunucunun kontrolünü yeniden ele geçirene kadar topluluğa herhangi bir bağlantıya tıklamaktan kaçınmalarını tavsiye etti.

CertiK resmi Twitter hesabından konuyla ilgili olarak şunlar paylaşıldı:

“Arbitrum Discord Sunucusunda bir kimlik avı bağlantısının yayınlandığına dair bildirimler alıyoruz. Ekip sunucunun kontrolünü yeniden ele geçirdiğini doğrulayana kadar hiçbir bağlantıya tıklamayın.”

Arbitrum ana altcoin geliştiricilerinden birinin Discord hesabını ele geçiren hacker’lar, bu hesaptan resmi Arbitrum Discord kanalına sahte bir link gönderdiler. Link asıl Arbitrum airdrop claim web sitesine çok benzemekle beraber ufak bir yazım hatası içeriyordu.

İlgili Haber
Binance CEO'su CZ'den Bitcoin Fiyatının Geleceğine Dair Açıklama! "Döngüye Göre..."

Duyuruya göre, Arbitrum altcoin ekibinin 23 Mart airdrop’u sırasında bazı gereksinimlerin karşılanmadığını ortaya çıkardığı iddia edildi. Dolandırıcılar, bu nedenle, etkilenen tüm Arbitrum (ARB) kullanıcılarının bonuslarını ve ödüllerini “geri almalarına” olanak sağlamak için ekstra bir airdrop düzenlemeye karar verildiği şeklinde yalan söyledi.

Dolandırıcılar, ek airdrop’a yalnızca paylaştıkları bağlantıdan erişilebileceğini belirttiler.

Hacker’lar kullanıcılardan bir mesaj imzalayarak uygunluklarını kontrol etmelerini istedi. Bariz bir şekilde bu, kullanıcıların seed phrase’leri çalmak ve Arbitrum (ARB) cüzdanlarından fonları boşaltmak için tasarlanmış bir kimlik avı bağlantısıydı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları