Kripto HaberleriBorsaDev Kripto Para Borsası Kraken, ABD Yaptırımlarını Deldiği İddiasıyla Soruşturuluyor!

Dev Kripto Para Borsası Kraken, ABD Yaptırımlarını Deldiği İddiasıyla Soruşturuluyor!

Takip et

New York Times’ın haberine göre, ABD Hazine Bakanlığı 2019’dan bu yana kripto para borsası Kraken’i soruşturuyor ve kripto para borsasına para cezası vermesi bekleniyor.

Times’ın haberine göre firma, İran, Küba ve Suriye’deki kullanıcıların dijital varlıkları alıp satmasına izin vererek ABD yaptırımlarını ihlal etmiş olabilir. Soruşturmayı Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi yürütüyor. Kraken, ofis tarafından yaptırım uygulanacak en büyük Amerikan kripto firması olacak.

Kripto Para Borsası Kraken’in İran’dan Kullanıcılara Sahip Olduğu İddia Ediliyor

Times’a göre Kraken’in, kullanıcıların İran’ın yanı sıra ABD yaptırımları altında olan Suriye ve Küba’da hesap açmalarına izin verdiği iddia ediliyor. İran’a yönelik yaptırımlar 1979’dan beri yürürlükte. Times tarafından görüntülenen bir Kraken çalışma tablosu, firmanın İran’da ikamet eden 1.500’den fazla kullanıcısı olduğunu gösterdi.

İlgili Haber
Piyasa Düşerken Binance, Kraken ve Bu Altcoin İşe Alımları Artıracağını Açıkladı!

Bitcoin borsası Kraken CEO’su Jesse Powell, borsayı kimin kullanmasına izin verildiği konusunda açık sözlü davranmıştır. Şubat ayında, ülkenin Ukrayna’yı işgal etmesinden günler sonra Rus kullanıcıların hesaplarını dondurma çağrılarına direnmişti. ABD bazı Rus işletmelerine ve bireylerine yaptırım uygularken, Rusya kökenli kripto para firmalarını ülkeyi terk etmeye zorlamadı.

Powell ve Hazine Bakanlığı yorum taleplerine yanıt vermedi.

Kraken Baş Hukuk Sorumlusu Marco Santori konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Kraken sağlam uyum önlemlerine sahiptir ve ticari büyümesine uygun olarak uyum ekibini büyütmeye devam etmektedir. Kraken yaptırım yasalarına uyumu yakından denetlemekte ve genel bir mesele olarak olası sorunları bile düzenleyicilere bildirmektedir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları