Kripto HaberleriBorsaDev Kripto Para Borsası Türkiye'de Hizmet Vermeye Başlayacağını Duyurdu!

Dev Kripto Para Borsası Türkiye’de Hizmet Vermeye Başlayacağını Duyurdu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Bitfinex, yaptığı açıklamasında Türkiye’de hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

“İstanbul’a hoş geldiniz” başlıklı Tweet’inde Bitfinex, Türkiye duyurusunu şöyle yaptı:

“Bitfinex, platformumuzu Türkiye’de sunmaktan gurur duyuyor.

Bitcoin’e inanın, Bitfinex’te öğrenin, finansal özgürlüğe ulaşın!”

İlgili Haber
Akbank, Bu Kripto Para Borsasını Satın Alarak Kripto Sektörüne Girecek!

Türkiye’de Hizmete Giren Kripto Para Borsası Bitfinex Nedir?

Bitfinex, İngiliz Virgin Adaları’nda kayıtlı iFinex Inc’in sahibi olduğu ve işlettiği bir kripto para borsası.

Bitfinex, Aralık 2012’de dünya çapındaki kullanıcılara dijital varlık alım satım hizmetleri sunan eşler arası bir Bitcoin borsası olarak kuruldu. Bitfinex başlangıçta Bitcoin için bir P2P marjin borç verme platformu olarak başladı ve daha sonra daha fazla kripto para birimi için destek ekledi.

Ağustos 2016’da Bitfinex büyük bir güvenlik ihlali yaşadığını duyurdu. Hemen ardından Bitcoin’in piyasa fiyatı %20 oranında düştü. Bitcoin borsanın ikinci en büyük ihlali olan bu saldırıda, o dönemde yaklaşık 72 milyon dolar değerinde olan 119.756 adet Bitcoin çalındı. Bitcoin’ler müşterilerin ayrı cüzdanlarından çalınmış ve Bitfinex hack olayının izini sürdüğünü açıklamıştı. Hesaplarına girilmemiş olan borsa müşterilerinin bile hesap bakiyeleri %36 oranında azaldı ve kayıplarıyla orantılı olarak BFX tokeni aldılar.

15 Ekim 2021’de, Bitfinex’in Amerikan vatandaşlarıyla dijital varlıklarda borsa dışı perakende emtia işlemleri yaptığı gerekçesiyle Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na 1.5 milyon dolar ceza ödeyeceği açıklandı.

Bitfinex, Ocak 2023 itibariyle El Salvador’da bir ofis açmayı planlıyor. El Salvador, blockchain teknolojisi kullanılarak çıkarılacak ve Bitfinex’in borsasında işlem görecek olan “volcano” tokenini bu yıl çıkarmayı planlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları