binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaAkbank, Bu Kripto Para Borsasını Satın Alarak Kripto Sektörüne Girecek!

Akbank, Bu Kripto Para Borsasını Satın Alarak Kripto Sektörüne Girecek!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

DÜNYA’nın haberine göre, Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olan Akbank’ın bir iştiraki, kripto para alım satım platformu Stablex’in ana hissedarı olmak için resmi başvuruda bulundu.

Türkiye’deki kripto para şirketlerinin çoğunluğu şu anda Akbank ile çalışıyor.

Mayıs 2020’de kurulan Stablex, Türk Lirası cinsinden kripto para alım satım işlemlerine aracılık etmekte ve Orion Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş.’nin eski üst düzey yöneticilerinden Jihad Shannak tarafından yönetilmekte.

Bir blockchain ve kripto para analiz şirketi olan Chainalysis’e göre Türkiye, Küresel Kripto Adaptasyon Endeksi’nde 154 ülke arasında 12. sırada yer alıyor ve bu alanda dünyanın en güçlü ülkelerinden biri. Türkiye’de günlük ortalama kripto para birimi işlem hacminin 533 milyon dolar olduğu bildiriliyor.

KAP resmi web sitesi incelendiğinde Akbank’a ait Ak Yatırım MENKUL DEĞERLER A.Ş. şirketinin Stablex’i devralması ile ilgili şu bilgiler yer alıyor:

“Stablex Bilişim Teknoloji Anonim Şirketi’nin (“Stablex”) çoğunluk hisselerinin Şirketimiz tarafından devralınabilmesi (“İşlem”) amacıyla, Yönetim Kurulumuzun 14.03.2023 tarihli kararı kapsamında, Şirketimiz ile Stablex’in mevcut hissedarları arasında 14.03.2023 tarihinde Pay Alım ve İştirak Sözleşmesi (“Sözleşme”) imzalanmıştır.

Stablex hisselerinin Şirketimize devri (“Kapanış”), Rekabet Kurulu’nun İşlem’e onay vermesi ve Sözleşme’de düzenlenen diğer ön şartların yerine getirilmesi şartıyla gerçekleştirilecek olup, devir bedelinin ödenmesi Kapanış tarihinde yapılacaktır.

Devre ilişkin açıklamalar Kapanış sonrasında kamuya duyurulacaktır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail