HaberlerKripto Para

Dev Merkez Bankaları Kripto Para Üretmek İçin Bir Araya Geliyor: İşte O Devletler!

Japonya Merkez Bankası bugün birçok ülkenin kendi kripto para birimini oluşturma fikri için bir araya geleceğini açıkladı.

Bank of Japan’ın (Japonya Merkez Bankası) resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre dünya üzerinde birçok ülkeden yetkililer kendi kripto paralarını çıkarmak fikrini tartışmak için bir araya gelecek. Birçok ülkenin katılacak olduğu bu grubun başkanlığını BIS İnovasyon Merkezi Başkanı Benoit Coere ve İngiltere Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe yönetecek.

Kurulacak bu grup sınır ötesi ödemelerdeki işlevsellik ve ekonomi gibi konular hakkında dijital para birimlerinden nasıl faydanılabileceğini tartışarak olası bir merkez bankası bünyesinde çıkarılacak kripto paralar hakkındaki zarar ve faydalar masaya yatırılacak.

Bank of Japan’ın (Japonya Merkez Bankası) resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre oluşturulacak bu gruba katılan ülkeler şöyle; Kanada Bankası, İngiltere Bankası, Japonya Bankası, Avrupa Merkez Bankası, İsveç Ulusal Bankası, İsviçre Ulusal Bankası, Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS)

Kaynak: boj.or.jp

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu