HaberlerKripto Para

Dev Merkez Bankaları Kripto Para Üretmek İçin Bir Araya Geliyor: İşte O Devletler!

Japonya Merkez Bankası bugün birçok ülkenin kendi kripto para birimini oluşturma fikri için bir araya geleceğini açıkladı.

Bank of Japan’ın (Japonya Merkez Bankası) resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre dünya üzerinde birçok ülkeden yetkililer kendi kripto paralarını çıkarmak fikrini tartışmak için bir araya gelecek. Birçok ülkenin katılacak olduğu bu grubun başkanlığını BIS İnovasyon Merkezi Başkanı Benoit Coere ve İngiltere Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe yönetecek.

Kurulacak bu grup sınır ötesi ödemelerdeki işlevsellik ve ekonomi gibi konular hakkında dijital para birimlerinden nasıl faydanılabileceğini tartışarak olası bir merkez bankası bünyesinde çıkarılacak kripto paralar hakkındaki zarar ve faydalar masaya yatırılacak.

Bank of Japan’ın (Japonya Merkez Bankası) resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre oluşturulacak bu gruba katılan ülkeler şöyle; Kanada Bankası, İngiltere Bankası, Japonya Bankası, Avrupa Merkez Bankası, İsveç Ulusal Bankası, İsviçre Ulusal Bankası, Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS)

Kaynak: boj.or.jp

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu