Kripto HaberleriHaberlerDev Sosyal Medya Şirketi NFT Planlarını Askıya Aldı!

Dev Sosyal Medya Şirketi NFT Planlarını Askıya Aldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasındaki olumsuzluklar NFT sektörünü de etkiledi. Sosyal medya şirketi Meta’nın ticaret ve finans teknolojileri başkanı Stephane Kasriel, Meta’nın önceliklerini belirlerken NFT arayışından vazgeçmeye karar verdiklerini açıkladı.

Sosyal Medya Şirketi Meta, NFT’ler Üzerinde Çalışmayı Durdurma Planlarını Açıkladı

Kasriel bir Twitter paylaşımda “Şirket genelinde, odağımızı artırmak için nelere öncelik verdiğimize yakından bakıyoruz.

İçerik oluşturucuları, insanları ve işletmeleri desteklemenin diğer yollarına odaklanmak için dijital koleksiyonları (NFT’ler) şimdilik sonlandırıyoruz,” diye yazdı.

Meta daha önce NFT’lerin içerik oluşturucu ekonomisini genişletmeye yardımcı olabileceğini söylemişti. Instagram, Kasım ayında Polygon destekli bir NFT pazarı için planlarını duyurmuştu.

Kasriel Kasım ayındaki bir blog yazısında “NFT pazarı için, nereye gittiğini düşündüğümüze kıyasla henüz erken,” dedi.

“NFT’lerin Instagram’da yerel olarak kullanılmasını kolaylaştırarak, uygulamalarımızı kullanan milyarlarca insanın favori içerik oluşturucularıyla bağlantı kurması ve onları desteklemesi için yeni yollar açıyoruz. Bu da daha fazla ekonomik fırsatın kilidini açıyor.”

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Karşıtı Ünlü Yatırımcıdan İnanılmaz Tahmin! 'Bitcoin Bu Seviyelere Gelecek!'

İçerik oluşturucuların ve işletmelerin kullanıcı tabanıyla bağlantı kurması ve bunlardan para kazanması için fırsatlar üretmek bir öncelik olmaya devam ederken, şirket büyük ölçekte etki yaşatabileceği alanlara odaklanacak.

Kasriel, “Reels için mesajlaşma ve para kazanma fırsatları” gibi ürün gruplarını işaret ediyor.

Kasriel, Meta’nın “çalışmalarını büyütmek için Instagram ve Facebook’u kullanmaya devam eden birçok NFT içerik oluşturucusunu” desteklemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

“Meta Pay ile ödemeleri kolaylaştırıyor, ödeme ve ödeme işlemlerini kolaylaştırıyor ve Meta genelinde mesajlaşma ödemelerine yatırım yapıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları