Altcoin

Dev Yatırım Şirketi, Yatırım Yaptığı Kripto Parayı Açıkladı

Arrington Capital, Algorand ekosistemine yüklü bir yatırım yaptı.

Kripto para sektörünün en büyük varlık yönetim ve girişim sermaye şirketlerinden olan Arrington Capital, yeni yatırım yaptığı kripto para birimini açıkladı. Arrington Capital tarafından yapılan açıklamada, Algorand (ALGO) blockchain ağına 100 milyon dolarlık yatırım yapıldığı ve girişimlerin hızlandırıldığı belirtildi.

Algorand Fonu Oluşturuldu

Arrington Algo Growth Fund (AAGF) isimli fon da bu gelişme kapsamında hayata geçirildi. Fon, tamamen Algorand ekosisteminin büyümesi için kullanılacak ve Algorand ekosistemine başka varlıkların da eklenmesi için girişimlerde bulunacak. Yayınlanan basın açıklamasında ALGO’nun şimdiden “ciddi bir büyüme ve kabul” gördüğünü, bunun ise fonun katkıları ile daha da ilerleyebileceği belirtilmekte.

Arrington Capital son dönemde özellikle DeFi, geleneksel finans ve NFT odaklı yatırımlara öncelik veriyor ve ALGO da aslında tam olarak bunun bir işareti. “Algorand’ın büyük hayranlarıyız” ifadesini kullanan fonun kurucusu Michael Arrington, 100 milyon dolarlık pay ile de bunu ortaya koydu. Algorand daha önce Arrington Capital’den çekirdek fonlama da almıştı.

Kurumsal yatırımcılara yönelik blockchain çözümleri sunan DeFi odaklı ağ, son dönemde popülerliğini arttırdı. Algorand’a yatırım yapan şirketler arasında Curvegrid ve Infinity Capital da yer alıyor. Algorand’in kurucusu Arrington aynı zamanda TechCrunch’ı da hayata geçirdi. Bu da Algorand’in medya kanalından da destek alabileceğini gösteriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu