Bitcoin

Devlet Binasında Bitcoin Madenciliği Yapan Yönetici Tutuklandı!

Dünya değiştikçe suçlar da evriliyor...

Kripto para sektörünün kalbinin attığı bölgelerden birisi olarak bilinen New York, ilginç bir olay ile gündeme yansıdı. New York içerisindeki bir yöneticinin direkt olarak devlet kaynakları ile alınan 50 cihazı kullanarak Bitcoin madenciliği yaptığı tespit edildi. Long Island, Suffolk içerisinde bir devlet kurumunda çalışan Christopher Naples, çalıştığı dönem boyunca madencilik yapmış gibi gözüküyor.

Devlet Binasında Kaçak BTC Madenciliği

New York Times tarafından aktarılan bilgilere göre Suffolk yöneticileri Naples’ın aslında binlerce dolarlık kaçak elektrik kullandığını ve toplamda 40’ın üzerinde cihazla bunu yaptığını belirtti. Cihazların, Suffolk’un belediye binasında farklı yerlere gizlendiğini belirten yetkililer, yöneticinin bunları bazen elektrik kutularının içine veya çatı aralarına bile yerleştirdiğini belirtti.

Naples, rüşvet, büyük hırsızlık, bilgisayara izinsiz giriş ve yasadışı işlemlerle suçlanıyor. Naples eğer bunlardan suçlu bulunursa 15 yıla kadar hapis cezası alabilir. Yönetici veya kendisinin avukatı henüz resmi bir açıklama yapmadı ancak durumun oldukça ciddi olduğu görülebilir. Yetkililer, Naples’ın bu işlemleri geçtiğimiz şubattan beri yaptığını ve 10 cihaz ile başladığını belirtti. Sadece 10 cihazla ise 6.000 dolardan fazla elektrik giderine ulaştığı tahmin edilen Naples, gerçekten yüzbinlerce dolarlık zarara yol açmış olabilir. Ek olarak getirilen 36 cihazın aylık ne kadar elektrik kullanımına sebep olduğu ise hala araştırılıyor.

Kripto paralara olan ilgi arttıkça bu gibi birçok olayın görülebileceği öngörülüyor. Hatta bazı kurumlarda bu durumun önüne geçmek için önemler alınmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu