binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerDevlet memurlarına kripto paraların yasaklanması sesleri yükseliyor

Devlet memurlarına kripto paraların yasaklanması sesleri yükseliyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Devlet memurlarının kripto paralara erişiminin engellenmesi ve bu sayede casusluk, rüşvet ve diğer kötü amaçlı görevlerini kullanmalarının engellenmesi konusunda Çin’de ve Güney Kore’de baskılar artıyor. 3 büyük Asya ülkesi Çin, Güney Kore ve Japonya’nın kripto paralar ile ilgili sıkı tedbirler almaya çalışmasının arkasında ise bu tehditler ve gelen ihbarlar bulunuyor. Güney Kore hükümetinin memurlara ve memur ailelerine kripto paraların kullanımını katiyen yasaklaması diktatörce bir karar olarak değerlendirilse de bölgede casusluk ve devlet bilgilerini kripto paraları kullanarak satabilecek olan devlet memurlarının sayısının bir hayli fazla olduğu, tüm dünyanın bu bilgileri almak için büyük miktarlarda ödemeleri devlet memurlarına yapmalarının gayet doğal olduğu beklentisi var.

Asya ülkelerinde yaşayan vatandaşların büyük bir kısmı, daha önce yaşanan olaylardan ders alınması gerektiğini, kripto paraların normal vatandaşlar için asla yasaklanmamasını ancak devlet memurluğu devam eden kişilerin birlikte yaşadıkları ailelerini kapsayacak şekilde tamamen engellenmesinin daha iyi güvenlik için gerekli olduğu görüşündeler.

Azınlıktaydılar, sayıları artıyor

Bu konuda düşünceleri aynı olan Asya ülkesi vatandaşlarının sayısının her geçen gün daha fazla arttığı, devlet memurlarının başta diğer Asya ülkeleri olmak üzere ABD ve İngiltere ila Rusya’ya bu önemli bilgileri satarak para kazanabilecek olduğu ve ülkenin gizlilik, güvenlik konularını riske atabilecek olduğu görüşü hakim durumda. Bunun nedeni daha önce Güney Kore’de kripto yasaklarının uygulanmaya başlaması ve memurlar için kripto para kullanımının yasaklanmasının belirli bir takım olaylara ve ihbarlara dayandığı iddiası iken, devlet memurlarının rüşvet alarak zengin kişilerin işlerini daha kolay yapma durumlarının da olmasından dolayı kaynaklanıyor.

Devlet memurluğu devam eden kişilerin kripto para sahibi olmasının engellenmesinin ülke ulusu için ve ülke güvenliği için ciddi önem taşıdığını düşünen insan sayısının artmasında bir diğer etken ise bu konuda açık olarak belli etmeselerde memurların rüşvetleri artık nakit olarak almak istemedikleri ve kripto para transferi olarak almak istemelerinden kaynaklandığına dair raporlar bulunmasından dolayı olduğu düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail