Haberler

Dijital Euro İçin Anket Sonuçlandı – Tarihi Karar Öncesi 8.000 Kişi Ne Düşündüğünü Açıkladı

Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından düzenlenen dijital euro anketine 8.000 katılımcı cevap verdi.

İlkbahar döneminde karar verilmesi beklenen dijital euro ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından düzenlenen dijital euro anketine 8.000 katılımcının katıldığı ve ankette bazı sorulara cevap verdiği açıklandı.

İlgili Haber
Avrupa Merkez Bankası'ndan Halka Açık Dijital Euro Anketi

Dijital euro için 8.000 katılımcının en önemli unsur olarak “gizlilik ve güvenlik” yanıtını verdiği, dijital euro için en önemli 2 unsuru böyle açıkladıkları bildirildi.

Katılımcıların çoğu dijital kripto para fikrine sıcak baksa da güvenlik ve gizlilik gibi konulardan endişe ediyor. Bu anket sonuçlarına göre hareket edeceği düşünülen ECB’nin, dijital euro hamlesinden önce bir takım düzenlemeler yapacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Euro Bölgesi için tarihi bir gelişme olması beklenen dijital euro kararının olumlu olması durumunda uzunca bir süre geliştirme ve proje adımlarının olması ancak Çin gibi ülkelere karşı daha hızlı hareket edebilmek için çalışmalara ekstra milyarlarca dolar aktarılarak hızlandırılmasının mümkün olabileceği belirtiliyor.

Önünde sonunda tüm devletlerin merkez bankası bünyesinde basılan dijital para sistemine geçiş yapacağını bildiren uzmanlar, özellikle 2021 yılında birçok devletten bu tarz hamleler gelmesini bekliyor.

Bu Paralar Bitcoin’e Rakip Mi?

Devletlerin kendi kripto paralarını çıkarması haberlerinden sonra “Bitcoin’e rakip geliyor” şeklinde birçok iddia ortaya atılıyor olsa da aslında bu kripto paraların stablecoin olacağı yani ülkenin kendi itibarı para birimiyle 1:1 oranında değerleneceği biliniyor. Bu sebeple Bitcoin’e rakip olması söz konusu olmayan stablecoinler, aksine BTC’nin daha popüler hale gelmesine sebep olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu