coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinDijital Gümüş Litecoin'de (LTC) Halving Tarihi Yaklaşıyor! Fiyata Etkisi Nasıl Olabilir?

Dijital Gümüş Litecoin’de (LTC) Halving Tarihi Yaklaşıyor! Fiyata Etkisi Nasıl Olabilir?

Litecoin (LTC) yarılanması (Halving), kripto para meraklıları ve yatırımcılar için 2023'ün en çok beklenen olayları arasında yer alıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Litecoin (LTC) yarılanması (Halving), tüm Proof-of-Work (PoW) kripto para meraklıları ve yatırımcılar için 2023’ün en çok beklenen olayları arasında yer alıyor.

Litecoin Yarılanmasının Ağustos Ayında Gerçekleşmesi Bekleniyor

Litecoin tarihindeki üçüncü yarılanma etkinliğine yaklaşıyor; önceki yarılanmalar 2015 ve 2019’da gerçekleşti.

Bir sonraki yarılanma sırasında Litecoin’in emisyonu %50 oranında azalacak. Şu anda Litecoin madencileri blok başına 12,5 Litecoin (LTC) alıyor; yarılanmadan sonra bu ödül blok başına 6,25 LTC’ye düşecek.

Litecoin yarılanması her 840.000 blokta bir gerçekleşiyor; bir sonraki yarılanmanın 2 Ağustos 2023’te, yaklaşık 8:35’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Tipik olarak Litecoin’in yarılanması yalnızca “Dijital Gümüş” için değil, aynı zamanda Bitcoin (BTC) ve tüm büyük altcoinler için de bir yükseliş döngüsünü tetikleyen bir olaydır.

Litecoin yarılanması beklentisi şimdiden Litecoin fiyatı, Bitcoin Cash (BCH) fiyatı, Bitcoin Cash ABC (XEC) fiyatı ve diğer Bitcoin benzeri kripto paralarda çift haneli artışlara yol açtı.

Litecoin en büyük altcoinler arasında yer aldığından, üçüncü yarılanma etkinliği dünya genelindeki kripto para meraklılarının ilgi odağında. Ayrıca, Litecoin’in tarihinde yeni bir çağ açmaya hazırlanıyor.

Litecoin (LTC) Nedir?

Litecoin iş kanıtı (PoW) konsensüsüne dayalı bir kripto para birimidir. Bu, merkezi olmayan sisteminin dağıtılmış bir madenci ekosistemi, yani kripto para blokları için hash bulan (sofistike kriptografi bulmacalarını çözen) bilgisayarlar tarafından korunduğu anlamına gelir.

Litecoin eski Google mühendisi ve erken Bitcoiner Charlie Lee tarafından Ekim 2011’de tanıtıldı. Litecoin LTC kısaltmasını ve Ł sembolünü kullanmaktadır. Bitcoin’den (BTC) farklı olarak Litecoin kripto para arzı 84 milyon coin ile sınırlandırılmıştır.

Bu yazının yazıldığı sıralarda Litecoin Fiyatı 100,83 dolar seviyelerinden işlem görmekteydi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail