fbpx
Haberler

Dijital Para Birimi Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 40 Bin Dolar Olacak!

Dijital Para Birimi Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 40 Bin Dolar Olacak!

Business Insider’ın haberine göre Bitcoin Foundation yönetici müdürü Llew Claasen, 2018 yılının sonlarına doğru Bitcoin’in 40 bin dolar olacağını söyledi. Açıklamalarına devam eden Claasen, altcoinlerin %90’ının başarısız olacağını belirtti.

12-14 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Startup Grind konferansına birçok kişi katıldı. Llew Claasen de bu konferansa konuşmacı olarak katılanlar arasındaydı. Claasen’in belirttiğine göre, yatırımcılar sonradan dolandırıcılık yapıldığını öğrendikleri dijital para birimlerine, çok yüklü miktarlarda yatırım yaptıklarından dolayı başarısız olmaları kaçınılmaz.

2018’e yeni girmemize rağmen, sadece bu yıl içinde 5 büyük ICO ve dijital para birimi projesinin, dolandırıcılık projesi olduğu saptandı. Özellikle geçen ay manşetlerden inmeyen Bitconnect de bu dijital paraların arasında… Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ve birçok uzman Bitconnect’in ponzi yaptığını açıkladı.

Claasen, dijital para topluluğunun bunlar gibi şanssız olaylardan ders çıkarması gerektiğini söylüyor. Ayrıca gelecekte buna göre hareket edip aynı hatalara düşülmeyeceğine yürekten inanıyor.

Diğer yandan Claasen sözlerinin Bitcoin ile alakalı olan bölümünü açıklığa kavuşturdu. Claasen’e göre Bitcoin’in fiyatı yavaş yavaş 40 bin dolara çıkmayacak. Beklenilmedik bir zamanda aniden 40 bin dolara kadar çıkacağını söyledi. Ayrıca 2017 yılının sonunda olduğu gibi 3 ila 6 ay boyunca sürekli olarak yükselip azalma eğiliminde olacağını belirtti.

Claasen’in bu sözlerini, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’da desteklemektedir. Claasen’in Bitcoin tahmininin olup olmayacağı ise şimdiden büyük merak konusu haline geldi. Claasen’in yanı sıra birçok analizce de bitcoinin yıl sonunda 40 bin dolar seviyelerine ulaşacağını öngörüyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı