HaberlerKripto Para

Dijital Para Konusunda Çin’e Rakip Geliyor: Japonya, Beklenen Duyuruyu Yaptı

Japonya'nın dijital parası 2022'de sahada olabilir!

Çin, dijital para çalışmaları konusunda dünyanın en önde gelen ülkesi olmayı başardı ve şimdiden dijital parasını test amacı ile bile olsa kullanıma sundu. Çin’in devamında Fransa ve Rusya gibi ülkeler de çalışmaları başlatırken şimdi Japonya’dan benzer bir sinyal geldi.

Japonya’daki üst düzey bir hükümet yetkilisi, ülkenin dijital para birimi olarak bilinen dijital yen hakkında yeni bir açıklama yaptı. Yönetici, 2022 sonu itibarıyla dijital yen konusunda çok daha net bir fikre sahip olunacağını vurgulayarak aslında net bir tarih verdi.

Japonya’nın Dijital Para Çalışmaları Hızlandı

Japonya’nın iktidar partisi olan Liberal Demokrat Parti üyesi Hideki Murai, aynı zamanda yönetimdeki etkisi ile de tanınıyor. Murai konu hakkında yaptığı açıklamada yakında dijital yen hakkında daha net bir fikre sahip olacaklarını vurguladı. CBDC olarak bilinen merkez bankası destekli dijital para birimlerinin etkilerini de tartıştıklarını ifade eden üst düzey isim, bunlar uygun şekilde üretilirse bunların olumsuz etki oluşturmayacağı düşüncesine katılıyor.

Ünlü isim, dijital paranın Japonya’nın finansal ilerleyişini ve ilgili endüstrisini olumlu etkileyeceğini düşünmekte. Murai, rakip ülke Çin’in dijital para çalışmalarına da atıfta bulundu. Üst düzey isim, Çin’İn dijital yuanı piyasaya sürmesinden sonra bunun doların değerini azaltabileceğini düşünüyor. Çin’in dijital parası görünüşe göre sadece ABD’yi değil bütün dünya ülkelerini endişelendiriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu